Huawei Ideos U8150

Huawei Ideos U8150 to jeden z najtańszych smartfonów obecnych na rynku. Nie imponuje on specyfikacją techniczną, ale mimo to może okazać się na rynku czarnym koniem. Wszystko za sprawą ceny, która na wolnym rynku wynosi jedyne 500 zł. Sprawdźmy, czy za niską ceną nie idzie przypadkiem niska jakość wykonania.

Obudowa

Huawei Ideos U8150 to telefon budżetowy i widać to już na pierwszy rzut oka. Jego obudowa została wykonana w całości z błyszczącego plastiku kiepskiej jakości. Musimy przyznać, że nie wygląda on na zbyt wytrzymały i sądzimy, że będzie go bardzo łatwo uszkodzić.

Huawer Ideos U8150 oczywiście nie ma ekranu pokrytego materiałem Gorilla Glass. Oznacza to, że jest on podatny na zarysowania i nie powinno się go nosić w kieszeni z kluczami.

Zobacz również:

  • Zniżki do 2000 złotych - oto Tanie Kupowanie

Ekran

Huawei Ideos U8150 został wyposażony w ekran LCD typu TFT o przekątnej 2,8" i rozdzielczości 240x320. Jest to ekran bardzo słabej jakości i obraz na nim będzie niewiarygodnie ziarnisty i brzydki.

Idąc dalej tropem słabej jakości, Huawei Ideos U8150 potrafi wyświetlić tylko 256 tysięcy kolorów. Szkoda, spodziewaliśmy się czegoś więcej. Wyświetlanie nawet 16 milionów barw jest obecnie standardem.

Chyba nie musimy dodawać, że ekran kiepsko działa w świetle słonecznym?

Huawei Ideos U8150 nie wspiera technologii multitouch, gdyż został wyposażony w ekran oporowy. Telefon będziemy mogli obsługiwać tylko jednym palcem.

Interfejs i system

System zainstalowany na Huawei Ideos U8150 to Android 2.2 Froyo. Nie mamy do niego jakichkolwiek zastrzeżeń, zwłaszcza, że jego obsługa jest wyjątkowo intuicyjna oraz wygodna, nie biorąc pod uwagę marnego ekranu zastosowanego w tym telefonie.

Huawei Ideos U8150 daje nam do dyspozycji 5 pulpitów ekranowych, na których znajdziemy widżety odpowiedzialne m.in. za prognozę pogody i obsługę naszych kontaktów.

Multimedia i GPS

Huawei Ideos U8150 robi tragicznie złe zdjęcia. Z całą pewnością smartfon ten nie będzie zastępstwem dla nawet kiepskiego kompaktu.

Huawei Ideos U8150

Dobrze zaprezentował się też GPS, który ze względu na fabrycznie zainstalowane Mapy Google jest darmowy. Co więcej, bezpłatny GPS od Google działa dobrze, nie mieliśmy z nim jakichkolwiek problemów. Pokazywał dobre trasy, nie zawieszał się, zaś polski lektor mówił wyjątkowo wyraźnie. Co więcej, Google Maps pozwalają nam podać nazwę wyszukiwanego przez nas punktu za pomocą głosu. Funkcja ta działa bardzo dobrze, lecz warto pamiętać, że podczas jej używania należy posługiwać się językiem polskim. O ile "McDonald’s" Google odczytał bardzo dobrze, to KFC wyszukiwał jako "kejefsi". Pomogło tu użycie zwrotu "Ka eF Ce", tak samo podczas wyszukiwania restauracji Sphinx powinno się podać ją jako "sphinks".

Porty

Zestaw interfejsów jest tu standardowy, znajdziemy więc tylko gniazda miniJack 3,5mm i microUSB oraz slot na karty microSD.

Procesor i RAM

Huawei Ideos U8150 został wyposażony w procesor Qualcomm MSM7225 taktowany zegarem 528 MHz. Jest to jednostka dosyć stara i słaba, z całą pewnością smartfon ten nie będzie miał wysokiej wydajności.

Oprócz tego znajdziemy tu 256MB pamięci RAM, co jest ilością bardzo małą. Mamy nadzieję, że telefon nie będzie się zapychał, ale nie jesteśmy w stanie tego obiecać.

Testy wydajności

Huawei Ideos U8150
Huawei Ideos U8150

Huawei Ideos U8150 w testach wydajności wypadł wprost traficznie i dał się pokonać przez niemal wszystkie dostępne na rynku konstrukcje. Nie musimy mówić o wyższości konstrukcji takich jak HTC Sensation, ten telefon przegrywa z kretesem nawet z Samsungiem Galaxy Gio oraz Samsungiem Galaxy Spica.

Testy baterii

Huawei Ideos U8150

Pod względem wydajności akumulatora chiński smartfon również nie błyszczy. Wytrzymuje tyle co inne telefony tylko ze względu na malutki wyświetlacz, który w dodatku charakteryzuje się bardzo niskim poziomem jasności.

Komentarz redakcji

Huawei Ideos U8150 wypadł w testach tak źle, jak to tylko jest możliwe. Czy go komuś polecamy? Raczej nie, wydane na niego pieniądze będą kwotą zmarnowaną. Jeśli chcecie kupić tani smartfon, możecie wybrać Samsunga Galaxy Spica, Galaxy Gio lub LG Swift. Wybór jest naprawdę duży, więc wybierzcie cokolwiek, ale nie propozycję Huaweia.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: