Huawei MediaPad

Zalety:

  • Jakość wykonania
  • Android 4
  • Dobrej jakości ekran

Wady:

  • Krótki czas pracy na baterii

Huawei MediaPad to poręczny tablet z ekranem o przekątnej 7 cali. Ma stylową i mocną obudowę i wyposażony jest w modem 3G. To dobra alternatywa dla dużych 10 calowych konstrukcji, które są nieporęczne i często bez modemów 3G.

Obudowa

Huawei MediaPad prawie w całości wykonany jest z aluminium, wygląda nowocześnie i stylowo. Jest przy tym nieduży (190x120x12 mm) i lekki (390 gram). Jakość wykonania obudowy stoi na wysokim poziomie, podobnie jak użyte materiały. Huawei MediaPad pod względem stylistyki i jakości wykonania bez problemów może konkurować z najdroższymi tabletami, jak iPad czy Samsung Galaxy Tab.

Huawei MediaPad

Huawei MediaPad

Wyposażenie

Huawei MediaPad wyposażony jest w czytnik kart pamięci (microSDHC), ma tez małe gniazda: USB i HDMI. Producent zadbało to abyśmy mieli łatwy dostęp do Internetu nieżalenie od tego gdzie jesteśmy, bo oprócz karty Wi-Fi ("n") do dyspozycji mamy modem 3G (czytnik kart SIM umieszczony jest z tyłu obudowy pod plastykową klapką) i Bluetooth.

Ekran o przekątnej 7 cali generuje jasny, kontrastowy i bardzo dobrej jakości obraz. Zawdzięcza to zastosowaniu lepszej jakościowo matrycy IPS, która oferuje szerokie kąty widzenia i naturalne kolory. Pracuje ona w naturalnej rozdzielczości 1280x800 pikseli, co jest jej dodatkowym atutem.

Huawei MediaPad

Huawei MediaPad

Możliwości

Huawei MediaPad wykorzystuje popularną platformę ARM Nvidii Tegra 2. Nie musimy się więc obawiać o jego wydajność. Przekłada się to na szybką prace systemu i aplikacji. Dodatkowo bez problemów uruchomimy na nim nawet bardziej wymagające gry. Tablet ma też 8 GB wewnętrznej pamięci flash, którą jednak można łatwo rozszerzyć o dodatkowe 32 GB za pomocą karty SDHC.

Huawei MediaPad wyposażony jest w akumulator Li-Polymer o pojemności 5000 mAh, który wystarcza na około 4-5 godzin przeglądani stron internetowych. Gdy gramy bateria pada dużo szybciej około 2-3 godziny).

Wnioski

Huawei MediaPad to poręczny tablet za rozsądne pieniądze, dysponuje świetnym ekranem i wydajną platformą Nvidii. Wyposażony jest też w dwie kamery (5 MPIX i 1,3 MPIX) i modem 3G. To dobra alternatywa dla drogich i dużych tabletów.

Zobacz inne testy tabletów.