Huawei MediaPad T3 10

Huawei MediaPad T3 10 to tablet, który zadebiutował w 2017 roku, ale mimo upływu czasu nadal jest urządzeniem, którego zakup warto rozważyć.

Zalety:

  • Redukcja światła niebieskiego
  • Nagrywanie filmów w Full HD
  • Długi czas pracy baterii

Wady:

  • Tylko jeden głośnik
  • Brak wejścia na kartę SIM

Huawei MediaPad T3 10 to tablet, który został wyposażony w wyświetlacz IPS o przekątnej 9,6". Wyświetlany na nim obraz ma rozdzielczość 1280x800 pikseli (czyli jakość HD). Urządzenie napędza do działania czterordzeniowy procesor Qualcomm MSM8917, mający do wykorzystania 2GB pamięci RAM. Jest to lekki (waży mniej niż 500g) i smukły model z aluminiową ścianką tylną. W jego obudowie znalazły się dwa aparaty - tylni z matrycą 5 Mpix, przedni - 2 Mpix. Rewelacji więc nie ma, ale można nagrywać filmy w jakości Full HD. Nie można za to narzekać na wydajność działania aplikacji czy samego systemu. Wszystko pracuje płynnie, bez lagów i irytującego zacinania. Warto także dodać, że bateria urządzenia pracuje przez 9 godzin, co - jak na tą półkę cenową - jest świetnym wynikiem.

Huawei MediaPad T3 10 oferuje fabrycznie 16GB miejsca na dane, a dzięki karcie pamięci SD można do tego dołożyć maksymalnie 32GB. Tablet do transmisji danych używa modułów Wi-fi oraz Bluetooth 4.0. Niestety, nie skorzystamy z możliwości dawanych przez SIM - w tablecie nie ma miejsca na tego typu kartę. Jednak nie dla wszystkich będzie to minusem. Model ten jest wartym rozważenia zakupem pod kątem młodszych użytkowników - pozwala aktywować funkcję Eye Comfort, redukującą ilość światła niebieskiego, które ma szkodliwy wpływ na ludzki wzrok. Zastosowana na system Android nakładka EMUI 5.1 ma także odpowiednie aplikacje dla dzieci.

Zobacz również:

  • Najlepsze routery na kartę SIM - jaki router kupić?
  • Szukasz prezentu dla dziecka na każdą okazję? Oto najlepsze pomysły dla małych i dużych

Podsumowując: Huawei MediaPad T3 10 to dobre rozwiązanie dla "luźniejszych zastosowań".