Huawei P20 Lite

W skrócie:

Ostatnie miejsce w tegorocznym teście smartfonów do 1500 zł przypadło modelowi Huawei P20 Lite.

Zalety:

  • Budowa i konstrukcja
  • Aparat

Wady:

  • Parametry i wydajność
  • Niewystarczająca pojemność akumulatora

Ostatnie miejsce w tegorocznym teście smartfonów do 1500 zł przypadło modelowi Huawei P20 Lite.

Ostatnie miejsce w tegorocznym teście smartfonów do 1500 zł przypadło modelowi Huawei P20 Lite. To oszczędny wariant flagowego Huawei P20. Pozornie obydwa modele prezentują się niemal identycznie. Przede wszystkim Huawei P20 Lite ma metalowe ramki oraz przedni i tylny panel pokryty odpornym na zarysowania szkłem.

Ponadto ekran Huawei P20 Lite został wykonany w bezramkowej technologii, przewidującej wcięcie na głośnik i aparat. Jakby tego było mało, cała matryca ma niesamowite proporcje 19:9 przy rozmiarze 5,84 cala. Prezentowany obraz jest atrakcyjny dzięki rozdzielczości 1080 x 2280 pikseli i gęstości pikseli (ppi) wynoszącej 432.

Niestety fantastyczna budowa Huawei P20 Lite nie koresponduje z udaną specyfikacją. Wprawdzie producent zapewnił 4 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane, ale zastosowany procesor HiSilicon Kirin 659 2,36 GHz rozczarowuje możliwościami, wyraźnie odstając od standardów dzisiejszej średniej półki cenowej. Smartfon notuje przeciętne wyniki w benchmarkach oraz bardzo niskie rezultaty w zastosowaniach użytkowych takich jak wyświetlanie materiałów Full HD czy zastosowanie emulatora konsoli.

Zaskakujące są również problemy Huawei P20 Lite z testem graficznym w benchmarku 3DMark. Niestety dane z aplikacji wskazują, że nie jest to odosobniony przypadek. Kolejnym rozczarowaniem jest akumulator o pojemności 3000 mAh. Wprawdzie identyczne stosowane są przez większość testowanych konkurentów, ale rozmiar wyświetlacza sprawia, że taka pojemność okazuje się niewystarczająca. Smartfon może nieprzerwanie pracować do 1,5 dnia podczas umiarkowanej aktywności.

Na pocieszenie posiadacze modelu Huawei P20 Lite otrzymują rewelacyjny aparat główny z matrycami w konfiguracji 16 i 2 MP i przesłoną f/2.2. Całość oferuje zdjęcia o bardzo dobrej głębi i szczegółowości. Rezultaty są nieosiągalne dla większości konkurentów i można je przestawić jako wzorowe nie tylko w przypadku średniej półki cenowej. Kamera przednia okazuje się wyraźnie słabsza.

Ciekawostką w Huawei P20 Lite jest podwójny Bluetooth pozwalający na jednoczesne podłączenie dwóch urządzeń – np. słuchawek i smartbanda.