Huawei Watch GT 2 - test smartwatcha z rewelacyjną baterią

Huawei dalej realizuje własną wizję na smartwatcha. Sprawdzamy najnowszego Watch'a GT 2 z dużym ekranem i świetną baterią.

Huawei w chwili obecnej jest jednym z największych na świecie producentów telefonów komórkowych oraz elektroniki użytkowej. Chińskie przedsiębiorstwo od wielu lat specjalizuje się w budowie modemów sieci 3G, 4G LTE oraz 5G, a także infrastruktury sieciowej i rozwiązań serwerowych. Przeciętny użytkownik poznał markę Huawei w okolicach 2014 roku, kiedy to na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej smartfonów z charakterystycznym czerwonym logo na obudowie. Ekspansja na rynki zachodnie przebiegła bardzo szybko. Jedynie w USA Huawei stał się bardzo rozpoznawalny, ale nie ze względu na produkty, jakie oferuje, a aferę związaną z podejrzeniem o szpiegostwo.

Huawei Watch GT 2 - test smartwatcha z rewelacyjną baterią

Huawei angażuje się w tworzenie smartwatchy i inteligentych opasek praktycznie od początku ich istnienia. Pierwsze inteligentne zegarki chińskiego producenta oparte były na systemie Wear OS zaktualizowanym z Android Wear'a, który posiada wiele wad i niedoskonałości. Huawei zdawał sobie z tego sprawę i w zeszłym roku po raz pierwszy zobaczyliśmy Watch'a GT opartego na autorskim systemie Lite OS, który zaprezentował nową wizję chińskiego giganta na smartwatche. Huawei podobnie, jak Samsung postawił na własną platformę, ale na tym podobieństwa się kończą.

Po niespełna roku na rynku debiutuje Huawei Watch GT drugiej generacji, który rozwija wizję zaprezentowaną wraz z pierwszym Watch'em GT. Urządzenie wyróżnia się świetnym ekranem AMOLED, autorskim systemem operacyjnym, rozbudowanymi funkcjami oraz rewelacyjnymi czasami pracy na pojedynczym ładowaniu.

Sprawdzamy, jak Watch GT 2 znosi trudy codziennego użytkowania.

Huawei Watch GT 2 - Cena i dostępne konfiguracje

Huawei Watch GT 2 w chwili obecnej sprzedawany jest w przedsprzedaży. Podobnie, jak w przypadku poprzednika producent bardzo rozsądnie skalkulował cenę. Za Watch'a GT 2 trzeba zapłacić 899 zł, dzięki czemu jest on tańszy do rozwiązań konkurencji. Nawet dwuletni już Apple Watch Series 3 w wersji z 38 mm kopertą jest o 100 zł droższy. Dodatkowo wszyscy użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup w przedsprzedaży otrzymają bardzo ciekawy gratis. Mowa o słuchawkach bezprzewodowych Huawei FreeLace, które wycenione są na 339 zł.

Regularna sprzedaż Huawei Watch GT 2 startuje 28 października.

Huawei Watch GT 2 w chwili obecnej sprzedawany jest w Polsce w większej wersji z 46 mm kopertą. Do testów otrzymaliśmy zegarek wraz z dwoma paskami - brązowym skórzanym i czarnym silikonowym, dzięki czemu mogliśmy zbudować wersję Classic oraz Sport.

Huawei Watch GT 2 - Zawartość zestawu

Huawei Watch GT 2 - test smartwatcha z rewelacyjną baterią

Huawei doskonale wie, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie, a Watch GT 2 jest tego doskonałym przykładem. Urządzenie dostarczane jest w dużym, czarnym opakowaniu. Na górze umieszczono podobiznę urządzenia oraz nazwę modelu. Na spodzie znajdziemy jedynie najważniejsze informacje i numer seryjny urządzenia.

Po otwarciu opakowania naszym oczom ukazał się bardzo estetycznie zapakowany zegarek.

Huawei Watch GT 2 - test smartwatcha z rewelacyjną baterią

W skład zestawu wchodzi:

  • Zegarek Huawei Watch GT 2 z wybranym paskiem
  • Stacja dokująca do ładowania (magnetyczna)
  • Przewód USB Typu C > USB Typu A
  • Instrukcje obsługi

W naszym przypadku w pudełku znaleźliśmy również drugi silikonowy pasek. Nieco dziwi, że Huawei nie dołącza do zestawu nawet najprostszej ładowarki. Producent wychodzi widocznie z założenia, że każdy użytkownik ma stary zasilacz, który może wykorzystać do ładowania zegarka. W tym celu wystarczy nawet najzwyklejsza 5 W ładowarka.