Hubsan H501S X4

Hubsan H501S X4 to najtańszy dron w naszym zestawieniu. Hubsan to mniej znana marka niż DJI czy Parrot, ale dzięki temu jej produkty są znacznie tańsze.

Hubsan H501S X4

Źródło: techadvisor

  • Waga: 410 gram
  • Czas lotu: do 20 minut

Hubsan H501S X4 to świetny wybór, jeżeli szukasz prostego i łatwego w obsłudze drona z kamerą i podglądem na żywo. Na dodatek urządzenie to jest rozsądnie wycenione, co powoduje, że polecamy ten model dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z dronami. Jeżeli oczekujesz wysokiej jakości zdjęć i filmów powinieneś wybrać innego (droższego) drona.

Dron posiada GPS, silniki bezszczotkowe i przyzwoity kontroler z wbudowanym ekranem.

Co ciekawe pomimo dosyć niskiej ceny producent zaimplementował tryby inteligentnego lotu jak np. śledzenie obiektu. Musisz sobie jednak zdawać sprawę, że nie działają one tak dobrze i precyzyjnie, jak w znacznie droższych konstrukcjach. Powinieneś je potraktować raczej jako ciekawostkę.

Kontroler Hubsan H501S X4 wyposażony jest w ekran LCD o przekątnej 4,3 cala, dzięki czemu nie potrzebujemy wykorzystywać naszego smartfona do lotu. Niestety rozwiązanie to ma też swoje wady. Ekran jest mały, jego jakość nie jest najlepsza oraz występują problemy z widocznością w ostrym świetle.

Zasięg Hubsan H501S X4 to zaledwie 300 metrów, co trzeba mieć na uwadze podczas zakupu drona. Nie posiada on również składanych ramion, co nieco utrudnia przenoszenie.