HyperX Alloy Origins Core Aqua

Kompaktowa i ergonomiczna klawiatura mechaniczna dla najbardziej wymagających graczy

Jeśli często podróżujecie bądź cenicie sobie porządek i przestrzeń, to z całą pewnością musicie zainteresować się klawiaturą mechaniczną HyperX Alloy Origins Core z przełącznikami HyperX Aqua.

Co w niej takiego wyjątkowego? Przede wszystkim została ona zaprojektowana z myślą o swobodzie użytkowania. Do naszej dyspozycji oddano urządzenie o ergonomicznych kształtach i kompaktowej budowie (442,5 x 132,5 x 36,39 mm). Smukła konstrukcja pozbawiona klawiszy numerycznych sprawia, że nie tylko z łatwością znajdziecie dla niej miejsce na swoim biurku, ale i zabierzecie ze sobą w podróż. Szczególnie, że producent zadbał o odłączany kabel USB-C.

Zobacz również:

  • Recenzja: MSI Vigor GK50 Low Profile - gamingowa klawiatura nie tylko dla graczy [RECENZJA]

To oczywiście nie wszystko. HyperX Alloy Origins Core Aqua posiada aluminiowy korpus, który zapewnia trwałość i efektowny, stylowy wygląd. Jego znakomitym uzupełnieniem jest podświetlenie RGB z licznymi efektami, które możecie kontrolować z poziomu rozbudowanego, darmowego oprogramowania - HyperX NGENUITY.

Wysokiej jakości sprzęt peryferyjny można poznać, nie tylko po jakości jego wykonania, ale również zaangażowaniu producenta w dodatkowe oprogramowania. W przypadku modelu HyperX Alloy Origins Core Aqua możemy zatem mówić o najwyższej światowej półce. Przyjazny i intuicyjny interfejs HyperX NGENUITY pozwoli nam nie tylko na zarządzenie oświetleniem klawiatury, ale również na dodawanie dodatkowych funkcji do poszczególnych klawiszy, tworzenie własnych makr czy zarządzenie zapisanymi profilami. Będąc już przy tych ostatnich, warto wspomnieć, że HyperX Alloy Origins Core Aqua posiada wbudowaną pamięć, w której zapiszecie nawet trzy unikatowe profile ustawień.

HyperX Alloy Origins Core

Producent nie byłby sobą gdyby nie zadbał również o wysokiej jakości przełączniki mechaniczne – HyperX Aqua. Ich żywotność wynosi do nawet 80 milionów kliknięć. Przełączniki Aqua charakteryzują się wyczuwalnym oporem przy naciśnięciu, z punktem aktywacji na poziomie 1,8 mm. Jak podkreśla producent „pod względem hałasu i siły aktywacji przełączniki te plasują się pośrodku między przełącznikami liniowymi a przełącznikami z klikiem”. Jeśli zatem szukacie kompromisowego rozwiązania pomiędzy szybkością działania a precyzją, to na rynku trudno o lepszą propozycję niż klawiatura HyperX Alloy Origins Core z przełącznikami Aqua.

Klawiatury marki HyperX słyną ze znakomitej relacji cena / jakość. Nie inaczej jest w przypadku modelu Alloy Origins Core Aqua, który w swoim przedziale cenowym deklasuje konkurencję.