Hyundai DVB4H 531 PVR

Hyundai DVB4H 531 PVR to klasyczny tuner Set-top-box, jest dobrze wyposażony i spełnia zalecenia Ministerstwa "Infrastruktury odnośnie urządzeń do oglądani cyfrowej telewizji naziemnej.

Obudowa

Hyundai DVB4H 531 PVR jest wyraźnie mniejszy (18x10x3,3 cm) od tunera Opticum HD T90 także bez problemów1) powinniśmy dla niego znaleźć miejsce obok telewizora. Obudowa to klasyczna konstrukcja oparta na blaszanym szkielecie i pokrywie, jedynie przedni panel wykonany jest z plastyku.

Wyposażenie

Z przodu tunera zmontowano jedynie trzy przyciski do obsługi urządzenia, gniazda umieszczono z tyłu obudowy. Do despocji mamy standardowy pakiet interfejsów przewodowych czyli: HDMI, SCART, cyfrowe i analogowe audio oraz wejście i wyjście antenowe. Jest też gniazdo USB 2.,0, do podłączania zewnętrznych nośników , szkoda tylko że zamontowano je z tyłu obudowy, bo wygodniej podłącza się dyski zewnętrzne gdy gniazdo USB umieszczone jest z przodu obudowy.

Zobacz również:

  • Do Biedronki trafił sprzęt od znanego producenta samochodów

Możliwości

Hyundai DVB4H 531 PVR wyposażony jest w tuner DVB-T MPEG 4 i obsługuje wymagane kodeki audio (Dolby Digital i Dolby Digital Plus). Bez problemów odbiera naziemną telewizję cyfrowa w Polsce. Potrafi tez odtwarzać najpopularniejsze formaty plików multimedialnych, w tym filmy MKV, DivX, AVI, MOV XviD czy utwory zapisane w formacie MP3.

Dołączany pilot jest niewielki a przyciski małe, także osoby z dużymi dłońmi mogą odczuwać dyskomfort gdy będą z niego korzystać. Urządzeni jest banalnie proste w obsłudze i nawet niedoświadczenie użytkownicy mogą z niego korzystać bez wertowania dołączanej instrukcji obsługi. Interfejs programowy jest prosty i funkcjonalny i ma wszystkie niezbędne funkcje, jak np. elektroniczny program (EPG), możliwość nagrywania programów (konieczne jest wówczas podłączenie zewnętrznej pamięci USB) czy opcję blokady rodzicielskiej.

Wnioski

Hyundai DVB4H 531 PVR to klasyczny tuner Set-Top-Box i bez problemów odbiera naziemną telewizję cyfrową. Potrafi tez odtwarzać różnego rodzaju pliki multimedialne, ale nie oczekujmy zbyt wiele, bo często ma on problemy z odtwarzaniem dźwięku w efekcie oglądamy film ale nic nie słyszymy. To cecha większości tunerów Set-Top-Box, które o ile bez problemów obsługują kodeki obrazu to z formatami audio stoją na bakier.

Zobacz nasz ranking tunerów DVB-T


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: