I2757FH

Zalety:

  • Szerokie kąty widzenia
  • Matowa matryca
  • Duża przekątna ekranu

Wady:

  • Brak ruchomej podstawki

Duży, 27-calowy ekran monitora sprawia, że praca nawet z największymi arkuszami kalkulacyjnymi czy dokumentami jest wygodna. Dodatkowa zaleta to matryca IPS o szerokich kątach widzenia i dobrej jakości obrazu. Przed ekranem może siedzieć jednocześnie kilka osób konsultujących projekt i każda nich będzie widziała poprawnie wyświetlany obraz. Podstawka nie jest wyposażona w ruchome ramię i pozwala jedynie na niewielkie odchylanie monitora w pionie. Matrycę osadzono w nowoczesnej obudowie, która wydaje się niemal pozbawiona ramek, dlatego monitor świetnie pasuje do salonu czy nowoczesnego domowego biura. Standardowe ustawienia matrycy są trochę zbyt agresywne.

Monitor wymaga kalibracji po pierwszym uruchomieniu. Jasność na poziomie 230 cd/m<sup>2</sup> nadaje się do oglądania filmów, jednak do codziennej wielogodzinnej pracy warto ją zmniejszyć. Zbyt wysoka temperatura barwowa (7361 K) powoduje, że obraz jest chłodny i brak mu naturalnych, ciepłych odcieni. Potwierdza to współczynnik deltaE, który sięgający prawie 16 pkt. Równomierność podświetlenia matrycy wynosi 93%, co jak na tak duży ekran należy uznać za bardzo dobry rezultat. Warto też wspomnieć o wysokim kontraście (1014:1) i głębokiej czerni.

Menu urządzenia jest całkowicie spolszczone i pozwala na dostosowanie trzech podstawowych barw składowych, temperatury barwowej czy wybieranie różnych schematów ustawień: Standard, Tekst, Internet, Film, Gra, Sport. Układ interfejsu programowego jest nieco inny od klasycznego, co może sprawić na początku trudności z wybieraniem i nawigowaniem po opcjach. Odbywa się to za pomocą dotykowych przycisków, umieszczonych z przodu obudowy.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja hybrydowej klawiatury dla graczy Razer Ornata V2

AOC I2757FH jest wyposażony w dwa gniazda HDMI i jedno gniazdo VGA, dlatego idealnie będzie się dogadywał z laptopami (podłączysz go za pomocą HDMI), ale gorzej z komputerami stacjonarnymi, bo brak mu interfejsu DVI (można zastosować przejściówkę z HDMI do DVI).