ICom Aquilla Micro 650

ICom Aquilla Micro 650 pod wieloma względami jest typowym nettopem. Wykorzystuje energooszczędną platformę Intela z procesorem Atom, ma niewielkie wymiary i jest tani. To komputer do pracy z pakietami biurowymi i Internetem. Niska wydajność procesora powoduje, że obróbka zdjęć czy też praca z bardziej wymagającymi aplikacjami na tym komputerze jest mało efektywna, ale rekompensuje to niska cena. Natomiast dzięki wbudowanej bezprzewodowej karcie sieciowej dostęp do Internetu jest łatwy, a to kluczowa kwestia w wypadku komputera dla ucznia.

Budowa i wyposażenie

Komputer ICom Aquilla Micro 650 ma sześć gniazd USB 2.0, z których dwa umieszczono z przodu obudowy. Do dyspozycji są też: gniazdo HDMI, LAN, bezprzewodowa karta sieciowa Wi-Fi b/g i 500-gigabajtowy twardy dysk 2,5-calowy, pracujący z prędkością 5400 obr./min). Nie ma napędu optycznego. Całość zasilana jest zewnętrznym zasilaczem. Czarna plastykowa obudowa, wykończona "na wysoki połysk" wygląda świetnie, ale jest niepraktyczna, bo szybko się kurzy, wyraźnie widać też na niej odciski palców i drobne rysy. Dzięki dołączanej podstawce komputer może pracować w pionie lub poziomie.

Możliwości

Za wydajność odpowiedzialny jest procesor Intel Atom N525, jeden z szybszych w tej serii (2x 1,8 GHz, 1 MB pamięci L2), ale dużo wolniejszy od popularnych Intel Core i3. Z pewnością jego największym atutem jest bardzo dobry stosunek wydajności do poboru prądu - z uruchomionym systemem zaledwie 11 W i cicha praca. Można to było osiągnąć dzięki zastosowaniu energooszczędnego procesora zintegrowanego z układem graficznym. Odbyło sie to jednak kosztem wydajności w przetwarzaniu grafiki 3D, bo zintegrowany układ nie sprawdza się w grach, nawet starszych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: