ICom PrestigeBook 6335

ICom PrestigeBook 6335 w roli zastępcy stacjonarnego komputera spisuje się dobrze, niestety jako przenośna maszyna dużo gorzej bo na baterii pracuje niecałe 2 godziny. Plusem tej konfiguracji są dodatkowe gniazda HDMI, eSATA, minusem trochę zbyt głośna praca.

Zakup uniwersalnego laptopa zamiast stacjonarnego komputera nikogo nie dziwi. Problem możemy mieć tylko z wyborem odpowiedniego modelu, szczególnie gdy mamy ograniczony budżet. Niestety w cenie do 3000 zł niezbyt często zdarzają się konfiguracje, które będą szybkie i jednocześnie dobrze wyposażone. ICom PrestigeBook 6335, który choć niepozornie wygląda, to oferuje rozsądną wydajność i dobre wyposażenie.

Obudowa

Pomimo tego że nie robi dużego wrażenia użytymi materiałami czy też specjalnie zaokrąglanymi kształtami to prezentuje się całkiem dobrze. Jest dobrze wykonana, zrobiono ją z błyszczącego plastyku z specjalnym wzorkiem, przez co odciski palców są mniej widoczne. Laptop wyposażony jest w pełnowymiarowa klawiaturę i touchpad. Wszystkie gniazda ma umieszczone z lewej i prawej strony, z przodu są tylko otwory wentylacyjne i diody a z tyłu bateria. Pokrywa chroniąca matrycę jest sztywna, obudowa lekko się ugina przy mocniejszym dociśnięciu ale to wada większości konstrukcji.

Rozmieszczenie gniazd i podzespołów w laptopie (patrząc od przodu i idąc przeciwnie do wskazówek zegara)

Lewa strona – VGA, gniazdo rozszerzeń, LAN, modem, HDMI, eSATA/USB, ExpressCard 34, czytnik kart pamięci

Przód – diody, otwory wentylacyjne

Prawa strona – gniazda audio, 2x USB, napędy optyczne, gniazdo zasilania, Kensington Lock

Tył – bateria

Matryca

Matryca o przekątnej 15,4 cali często jest wybierana do budowy średniej wielkości laptopów. Zastosowany ekran pozbawiony jest powłoki błyszczącej i dobrze spisuje się w intensywnie oświetlonych pomieszczeniach, szczególnie gdy światło pada bezpośrednio na ekran. Jakość generowanego obrazu nie odbiega od średniej ,zarówno jeżeli chodzi o odwzorowanie barw (DeltaE 18 pkt – im więcej tym większe odchylenie od wzorcowej próbki), niestety denerwujące są małe kąty widzenia.

Podzespoły

Zastosowany procesor Intel Pentium DualCore T4300 to jednostka kierowana dla mniej wymagających użytkowników, jest nieco szybsza (2,1 GHz) od często wykorzystywanego w ekonomicznych konfiguracjach procesora T4200 (2 GHz). W praktyce nikt nie zauważy różnicy, oczywiście porównując tą jednostkę do procesorów z serii Core 2 Duo T6400 (2 GHz) lub T8100 (2,1 GHz), szybko zauważymy jej braki. Do pracy z aplikacjami biurowymi, Internetem, prostymi programami multimedialnymi T4300 nadaje się całkiem dobrze. Co istotne daje radę też w grach, bo jak się okazuje tandem Pentium DualCore T4300 i GeForca 6600M GS osiąga podobne wyniki (4200 pkt w teście 3DMark06) co konfiguracja z procesorem Intel Core 2 Duo T 6600 i kartą ATI Radeon HD 4570 (Sony Vaio VGN-NW21MF/S – 4145 pkt w teście 3DMark06). Laptop IComa jest nieco tańszy i lepiej wyposażony (ma gniazdo eSATA).

Czas pracy na baterii

W pojedynku z laptopem Sony, na dłużej działający laptop na baterii ICom PrestigeBook 6335 wyraźnie przegrywa oferując niecałe 2 godziny pracy na dołączanym akumulatorze o pojemności 4800 mAh. Podczas gdy laptop Sony pracuje dwukrotnie dłużej i to na baterii o pojemności 4400 mAh. Co ciekawe obie konstrukcje ważą prawie tyle samo (ICom PrestigeBook 6335 – 2,68 kg, Sony Vaio VGN-NW21MF/S – 2,6 kg).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: