ICom PrestigeBook 8420

Przeciętny wygląd, przeciętna wydajność, za to mocny układ graficzny.

Nie oczekuj od niego oryginalnego stylu czy urody - to typowy kadłubek, czyli konstrukcja produkowana masowo przez jedną z kilku azjatyckich firm. Takie notebooki są sprzedawane kontrahentom, którzy jedynie dokonują ostatecznej konfiguracji (montaż CPU, pamięci, napędów), przyklejają swoje logo, zapewniają dokumentację, obsługę techniczną i serwis. ICom PrestigeBook 8420 jest de facto maszyną Compala z serii FL90, która wielokrotnie przewijała się w naszych testach pod różnymi markami i w bardzo zróżnicowanych konfiguracjach.

ICom został wyposażony w jeden z najwolniejszych procesorów dwurdzeniowych Intela, więc wydajnością nie może zawojować naszego rankingu, w którym warunki dyktują już modele z dużo mocniejszymi CPU. PrestigeBook 8420 nadal jednak oferuje wydajny układ graficzny GeForce 8600M GT z 512 MB pamięci, który bez problemu poradzi sobie z wieloma grami czy odtwarzaniem filmów HD. Niestety, laptop nie bardzo nadaje się na centrum cyfrowej rozrywki najwyższej jakości, ponieważ do dyspozycji są wyłącznie gniazda VGA i TV; zapomniano również o cyfrowym audio – nie ma złącza S/PDIF.

Konstruktorzy nie poskąpili natomiast klasycznych portów USB, przy czym z czterech dostępnych gniazd dwa mogą być zasilane nawet przy wyłączonym laptopie – wystarczy wcisnąć przycisk na obudowie. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują naładować np. odtwarzacz MP3, a nie chcą uruchamiać notebooka.

Jak nietrudno zgadnąć, wyniki testów wydajności IComu były przeciętne, aczkolwiek komputer wyróżnia się bardzo szybką grafiką. Czas pracy na baterii jest mało zadowalający i wynosi raptem nieco ponad 2 godziny.

Warto zwrócić uwagę na jakość matrycy LCD w PrestigeBooku, która charakteryzuje się dość wiernym odwzorowaniem barw (niebieski nie dominuje, więc obraz nie jest zimny) i wysoką – choć nie najwyższą – jasnością.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: