ICom PrestigeBook 9320

Ten spory i ciężki notebook jest kolejnym wcieleniem konstrukcji MSI GX700 przygotowanej z myślą o graczach. Mocne podzespoły wraz z 17-calowym ekranem mają zapewnić przede wszystkim rozrywkę na odpowiednio wysokim poziomie. Kwestia mobilności jest trzeciorzędna.

W naszym laboratorium pojawiło się już wiele wariacji notebooka MSI GX700 sprzedawanego również pod innymi markami. Duża, ważąca ponad 3 kg maszyna wyposażona w 17-calowy ekran nie nadaje się na codzienne wędrówki, ale powinna dobrze spełniać rolę domowego centrum rozrywki, zwłaszcza dla miłośników gier.

Obudową ICom tylko nieznacznie różni się od oryginalnej wersji sprzedawanej przez MSI: przede wszystkim jest srebrny, a nie lśniąco czarny. Dzięki dodatkowej przestrzeni wynikającej z rozmiaru matrycy LCD, klawiatura ma wydzieloną część numeryczną, lecz klawisze kursora, kropki i prawy Shift są zbyt małe i niewygodne. W MSI z myślą o graczach wyróżniono cztery klawisze używane w grach; PrestigeBook nie ma owego ułatwienia. Za to nadal jest subwoofer i głośniki zgodne ze specyfikacją Dolby Home Theater.

Model oferowany przez ICom ma inną konfigurację sprzętową niż pierwowzór z logo MSI. PrestigeBook 9320 w porównaniu do kosztującego niemal tyle samo GX700-218PL cechuje się m.in. nowocześniejszym, szybszym procesorem oraz większą pamięcią RAM, zaś jego twardy dysk ma mniejszą pojemność, ale wyższą szybkość obrotową. Istotna różnica leży w rozdzielczości ekranu – w IComie wynosi ona 1440x900 pikseli, tymczasem w GX700-218PL zastosowano matrycę FullHD.

Wyniki benchmarków oczywiście faworyzują wydajniejsze podzespoły PrestigeBooka, jednak wzrost szybkości w stosunku do MSI jest minimalny i wynosi raptem kilka procent. Czas pracy na baterii przy tym się nie zmienił, a nawet poprawił o parę minut.

W tym wypadku wybór między klonem a oryginałem sprowadza się więc praktycznie do pytania o rodzaj ekranu. Jeśli zależy ci na najwyższej rozdzielczości i lepszej jakości obrazu, postaw na MSI GX700-218PL. Gdy ważny jest nie wyświetlacz, lecz każda zaoszczędzona sekunda, ICom bardziej przypadnie ci do gustu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: