ICom PrestigeBook 9330

Zalety:

  • Wysoka wydajność grafiki w tej kategorii cenowej
  • Port eSATA

Wady:

  • Przeciętna wydajność
  • Gabaryty i waga
  • Wielkość niektórych klawiszy
  • Hałaśliwa praca wentylatora CPU

Stara skorupa, nowe wnętrze, czyli kolejne wcielenie popularnego kadłubka MSI dla zwolenników 17-calowych ekranów.

Laptopy ICom PrestigeBook z serii 9320 dotychczas oparte były na konstrukcji MSI GX700 wykorzystującej starszy chipset Intela 945. Model z rodziny 9330 wyposażone są już w platformę Centrino 2 znaną pod kryptonimem Montevina (zestaw układów PM45, procesor Penryn, moduł Wi-Fi Link 5x00), więc powinny sprawować się lepiej od poprzedników - tym bardziej, że za przetwarzanie grafiki odpowiada teraz układ NVIDII z nowszej serii 9600M GT (podobną ewolucję przeszły testowane wcześniej notebooki Aristo Vision, zmieniając się z i375 w i475).

Wygląd PrestigeBooka 9330 uległ tylko kosmetycznym zmianom w stosunku do 9320, zaś klawiatura z wydzieloną częścią numeryczną wciąż cierpi na mankament w postaci zbyt małych, niewygodnych w użyciu klawiszy kursora, kropki i prawego Shiftu. Notebook można za to pochwalić za cenną nowość w postaci gniazda eSATA pełniącego również funkcję portu USB.Choć wymiary pozostały takie same, waga laptopa zmniejszyła się o prawie 200 gramów, co zapewne wynika z zastosowania akumulatora o mniejszej pojemności. Niestety, w podróży nie odczujesz lekkości, bo nadal masz do czynienia z maszyną ważącą ponad 3 kg; poza tym zasilacz sieciowy przytył dokładnie o tyle, o ile schudł komputer. Summa summarum, wyszło na to samo.

Nowsza platforma sprzętowa w 9330 mogłaby się przełożyć na lepsze wyniki testów w stosunku do wcześniejszej wersji 9320, gdyby nie słabszy procesor zastosowany w egzemplarzu, który trafił do naszego laboratorium. Oczywiście zdecydowanie poprawiły się rezultaty benchmarków graficznych – w tej dziedzinie ICom należy, obok bliźniaczego Aristo Vision i475 i trzech innych modeli, do rekordzistów wśród notebooków ze średniej półki cenowej. Natomiast pod względem szybkości wykonywania innych zadań zanotowaliśmy dość istotny spadek ogólnej wydajności, za co należy winić wspomniany wcześniej wolniejszy model CPU. Natomiast czas pracy na baterii wydłużył się o niecały kwadrans w stosunku do laptopów opartych na starszej wersji GX700 z bardziej pojemnym akumulatorem.

PrestigeBook 9330 kosztuje więcej niż Aristo Vision i475 z mocniejszym procesorem P8400 i pojemniejszym dyskiem, a jest od niego wyraźnie wolniejszy i trochę krócej pracuje na baterii. Wybór nie będzie więc trudny.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier