IIYAMA G-MASTER GB2560HSU

Model G-Master GB2560HSU to niepozorny 24,5-calowiec z oferty marki iiyama. Pomimo prostej konstrukcji jest to sprzęt skierowany do najbardziej wymagających graczy i e-sportowych profesjonalistów. Sprawdziliśmy, czy jest to konstrukcja warta uwagi.

W skrócie:

Iiyama G-Master GB2560HSU to dobrze wykonany monitor skierowany do entuzjastów e-sportu. W cenie nieznacznie przekraczającej 1000 zł otrzymujemy matrycę o prostej stylistyce i imponującym zapleczu technologicznym.

Zalety:

  • niska cena
  • bardzo dobre parametry techniczne
  • niski czas reakcji

Wady:

  • przejaskrawione kolory

Monitory z serii Red Eagle to przede wszystkim konstrukcje skierowane do graczy oczekujących szybkich matryc i wysokich parametrów prezentowanego obrazu. Wbrew dominującym trendom producent stawia w wypadku Iiyama G-Master GB2560HSU na prostą i praktyczną konstrukcję urządzenia, koncentrując uwagę na aspektach technologicznych. Dzięki temu użytkownik otrzymuje stonowane urządzenie godne profesjonalnych zmagań e-sportowych.

Konstrukcja

Model G-Master GB2560HSU został wyposażony w matrycę o przekątnej 24,5 cala. Ciężka i stabilna podstawa ekranu może być regulowana we wszystkich płaszczyznach. Oznacza to możliwość dostosowania wysokości panelu, jego odchylania i przekręcania. Monitor może pracować w orientacji pionowej (funkcja pivot) oraz zostać zawieszony na ścianie dzięki zestawowi montażowemu VESA. Do dyspozycji użytkownika oddano pakiet złącz obejmujący po jednym wejściu HDMI i Display Port. Nie zabrakło również podwójnego rozgałęziacza USB oraz wyjścia słuchawkowego. Specyfikację konstrukcji uzupełnia zestaw dwóch głośników o mocy 2 W każdy. Matrycę z trzech stron otaczają cienkie ramki, częściowo ukryte pod ekranem. Czwarta, dolna ramka jest zdecydowanie grubsza. Wykonano ją z materiału imitującego szczotkowane aluminium. Właśnie pod dolną listwą producent ulokował fizyczne przyciski do sterowania menu ekranowym. Rozwiązanie jest wygodne i intuicyjne. Wraz z monitorem w zestawie dołączany jest przewód zasilający oraz kable USB i HDMI.

Zobacz również:

  • Zobacz, jak mało zapłacisz za monitor 4K. Monitory 4K w dobrej cenie
  • Jesteś graczem? Te gadżety z Media Markt musisz mieć

Parametry obrazu

Zastosowana w Iiyama G-Master GB2560HSU matryca TN ma proporcje 16:9 i wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli. Według specyfikacji częstotliwość odświeżania wynosi w tym wypadku 144 Hz, co jest rezultatem godnym miana urządzenia gamingowego. Czas reakcji matrycy (GtG) został określony na 1 ms, co jest wartością wzorową. Maksymalny kontrast oferowany przez panel to 1000:1 przy typowej jasności na poziomie 400 cd/m2. Producent zadbał również o zastosowanie technologii synchronizacji obrazu AMD FreeSyc, zapewniającej brak artefaktów graficznych. O komfort gracza podczas wielogodzinnych sesji ma zadbać technologia FlickerFree, redukująca migotanie matrycy. Mniejsze zmęczenie oczu będzie osiągalne dzięki dedykowanemu rozwiązaniu redukującemu ilość światła niebieskiego. Co ciekawe, monitor posiada predefiniowane profile stworzone z myślą o różnych gatunkach gier.

Nasze testy

Zgodnie ze specyfiką urządzeń gamingowych konstrukcja nie może pochwalić się wierną reprodukcją barw. Średnia wartość parametru DeltaE osiąga 5,67. Wyraźnie przejaskrawione kolory mają w tym wypadku ułatwiać rozgrywkę, zwiększając szczegółowość obrazu i poprawiając widoczność w ciemnych sceneriach. Dowodem celowego działania producenta jest duża podatność monitora na kalibrację. Osiągnięcie DeltaE na poziomie poniżej 3 nie stanowi żadnego problemu, co jest dobrą informacją dla osób chcących korzystać z matrycy iiyama w uniwersalnych zastosowaniach. Dobrą wiadomością jest również wysoka jasność rzeczywista, wynosząca 334,1 cd/m2 przy temperaturze bieli 6600K. Równomierność podświetlenia wypada poprawnie, odznaczając się maksymalnymi odchyleniami na poziomie 18% przy jednej z krawędzi.

Podsumowanie

Iiyama G-Master GB2560HSU to dobrze wykonany monitor skierowany do entuzjastów e-sportu. W cenie nieznacznie przekraczającej 1000 zł otrzymujemy matrycę o prostej stylistyce i imponującym zapleczu technologicznym. Przeciętna reprodukcja barw jest spowodowana podporządkowaniem monitora skuteczności w grach. Niskie czasy reakcji, wysoka częstotliwość odświeżania oraz technologia FreeSync czynią z modelu GB2560HSU urządzenie kompletne. Cieszy również świetnie zaprojektowana podstawa, pozwalająca na dowolną regulację położenia monitora. Producent udziela na urządzenie 36-miesięcznej gwarancji podstawowej oraz 30-dniowej gwarancji na zero martwych pikseli.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: