INTEGRAL Portable SSD 120GB

Najtańszy przenośny dysk SSD sprzedawany w Polsce.

INTEGRAL Portable SSD 120GB to w chwili obecnej najtańszy przenośny dysk SSD. Urządzenie posiada w środku zaledwie 120 GB nośnik, dzięki któremu jest konkurencją bardziej dla pojemnych pendrive'ów, niż przenośnych dysków SSD i HDD. Producent zastosował nośnik o formacie 1,8 cala, dzieki któremu INTEGRAL Portable SSD 120GB waży zaledwie 41 g i ma 8 cm długości, niespełna 5 cm szerokości oraz niecały centymetr grubości.

INTEGRAL Portable SSD 120GB

Dysk INTEGRAL Portable SSD 120GB charakteryzuje się odczytem maksymalnym na poziomie 400 MB/s oraz zapisem 370 MB/s. Prędkości nie są astronomicznie wysokie, ale nośnik ten wyceniany jest na zaledwie 139 zł.

INTEGRAL Portable SSD 120GB wykorzystuje standard USB 3.0 i dostarczany jest z przewodem microUSB B do USB Typu A. Producent deklaruje podwyższoną odporność na wibracje i upadki.

Obudowa wykonana została z plastiku i posiada srebrne wstawki. Producent zadbał również o obecność diody LED informującej o statusie pracy urządzenia. Podobnie, jak inne przenośne konstrukcje oparte na dyskach SSD również INTEGRAL Portable SSD 120GB pracuje całkowicie bezszelestnie.