IPVanish

IPVanish to wygodne w obsłudze rozwiązanie nawet dla początkujących. Posiada przemyślane, użyteczne funkcje, która zapewniają anonimowe przeglądanie sieci oraz dostęp do zablokowanych treści.

W skrócie:

Dobrze wyglądające rozwiązanie VPN z łatwym w obsłudze wbudowanym dostępem do Netflixa spodoba się użytkownikom domowym.

Zalety:

  • dobre ustawienia domyślne
  • swobodny dostęp do Netflixa

Wady:

  • najpierw należy zapłacić

Na początek pewien zgrzyt - IPVanish nie pozwala na to, aby został pobrany klient VPN przed stworzeniem konta użytkownika w sieci i wyborem opłaty! Dlatego najpierw należy odwiedzić stronę tej sieci VPN, a następnie wybrać jeden z trzech planów i dopiero wówczas można zapoznać się z tym, co ma do zaoferowania IPVanish VPN. A co ma? Sprawdźmy.

IPVanish - co warto wiedzieć?

Po prostej instalacji i pierwszym uruchomieniu IPVanish pokazuje wizualny tutorial, który wyjaśnia podstawowe zasady tego, jak działa virtual private network. Jeśli jest się początkującym użytkownikiem, nie jest potrzebna własnoręczna konfiguracja VPN - można zdać się na automatyczny wybór serwera, który dokonywany jest w prosty sposób. Klient wybiera samoczynnie najbliższy serwer VPN pod względem bliskości geograficznej (którą zna dzięki prawdziwemu IP komputera użytkownika). Czyli - klika się na Connect i gotowe - tworzony jest tunel VPN

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe sieci VPN 2023. Czy naprawdę warto płacić za VPN?
  • Najlepsze VPN 2023. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?
  • Najlepsze sieci VPN do streamingu. Jaki wybrać VPN do streamingu?

Istnieje również "tryb uproszczony", który redukuje interfejs użytkownika do małego okienka, gdzie znajduje się pole do wyboru kraju, miasta i przycisk rozpoczęcia połączenia. IPVanish oferuje stabilne połączenia, a zgrabnie wykonany wykres graficzny pokazuje zużycie przepustowości łącza.

IPVanish

IPVanish

Jak w przypadku wielu tego typu rozwiązań, tak i tu zapytania DNS przesyłane są do serwerów dostawcy VPN. To ważne, ponieważ żadne informacje o działaniach użytkownika w sieci nie są w jakikolwiek sposób rejestrowane ani śledzone. Nie są także przechowywane żadne logi oraz inne dane dotyczące zachowania w sieci. Dla lepszej ochrony prywatności IPVanish umożliwia zmienianie fałszywego adresu IP co określony czas. Minimalny interwał wynosi 45 minut. Podczas zmiany IP na moment zakłócane jest działanie tunelu, jeśli jednak naprawdę zależy Ci na prywatności, nie powinno być to dużym problemem. Dzięki zastosowaniu kill switch w momencie przerwania połączenia zatrzymywane jest działanie wszelkie aplikacji i usług, które mogłyby zdradzać użytkownika w sieci.

IPVanish korzysta z ponad 750 serwerów rozlokowanych w 60 krajach świata 9 (w momencie pisania tego tekstu ponad 90 znajduje się w USA, a ponad 70 we Francji). Poręczna mapka (z opcją przybliżania) pozwala wybrać rejon, z którego użytkownik chce wybrać serwer używany na czas połączenia. W momencie pisania tego tekstu niektóre z serwerów pozwalały na swobodny dostęp do amerykańskiego Netflixa. Klient oferuje także wygodną opcję ukrywania ruchu VPN pod "maską" HTTPS, co może pomóc w przypadku niektórych zablokowanych witryn.

IPVanish, podobnie jak Buffered VPN, opiera swoje działanie na OpenVPN (pakiet oprogramowania publikowany na licencji GNU GPL, używa głównie bibliotek OpenSSL do szyfrowania danych i kanałów kontrolnych), jednak jest bardziej zaawansowany i profesjonalny. Działa szybko i sprawnie, co nie zawsze jest standardem w przypadku wspomnianego Buffered. Istnieje także edycja tego VPN Android, która działa równie sprawnie jak wydanie na Windows.

IPVanish

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników IPVanish oferuje opcję instalacji na wybranych modelach domowych ruterów. Jeśli jest się nieco mniej zaawansowanym, można spróbować, korzystając z pomocy poradników online - jednak na własną odpowiedzialność.

IPVanish - co może niepokoić i jakie są ceny?

IPVanish ma swoją główną kwaterę na terytorium Stanów Zjednoczonych, a więc w samym centrum "Sojuszu Czternaściorga Oczu". Osoby dbające o swoją prywatność może to zniechęcać, ale jeśli chcesz tylko oglądać Netflixa - fakt ten nie powinien spędzać Ci snu z powiek.

A za ile to wszystko? Ponieważ nie jest to darmowy VPN, musisz wybrać jeden z trzech dostępnych planów.

  • 1 miesiąc - 10 USD
  • 3 miesiące - 26,99 USD
  • 12 miesięcy - 77,99 USD

Wszystkie plany przewidują siedmiodniowy zwrot pieniędzy w przypadku rozmyślenia się użytkownika, możliwość używania IPVanish na pięciu urządzeniach jednocześnie oraz anonimowe dzielenie się plikami (torrenting) i inne funkcje.

Kup IPVanish tutaj!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: