Icom Sagitta 461G

Icom Sagitta 461G to średniej wielkości komputer wyposażony w procesor Intela Core i3 2120 i zewnętrzną kartę graficzną NVIDII GeForce GT520. To konfiguracja do pracy, multimediów. Karta graficzna należy do najsłabszych modeli z rodziny GeForce GT500 dlatego nie uruchomimy na tym komputerze nowych gier, bez drastycznego obniżenia liczby wyświetlanych detali czy efektów.

Budowa

Icom Sagitta 461G wykorzystuje średniej wielkości obudowę Modecom, z czterema wnękami na napędy optyczne. Tuż pod nimi znajduje się panel z czytnikami kart pamięci (MS/MS Duo, SD/MMC, CFC II, XD, T-Flash i gniazdem USB). Z lewego boku obudowy zaprojektowano otwory wentylacyjne i komin doprowadzający chłodniejsze powietrze z zewnątrz bezpośrednio do układu chłodzącego procesor. Szkielet obudowy jak i boki wykonane są ze stalowej blachy, przód jest plastykowy. W środku podobnie jak na zewnętrz komputer prezentuje się przeciętnie.

Możliwości

Icom Sagitta 461G to tani komputer zbudowany z "niskobudżetowych" podzespołów. Płyta główna wyposażona jest w jeden slot PCI Express xx 16 (zajęty przez kartę graficzną, cztery gniazda pamięci, z których dwa są zajęte. Obudowa pozwala na zamontowanie tylko jednego dodatkowego twardego dysku, niestety na płycie zamontowano tylko dwa gniazda SATA i oba są wykorzystywane przez twardy dysk i napęd optyczny. Dodatkowego dysku wewnętrznego więc nie zamontujemy, pozostaje nam wykorzystanie zewnętrznych nośników. Na szczęście Icom Sagitta 461G wyposażony jest w dwa gniazda USB 3.0, które pozwalają podłączyć szybkie nośniki zewnętrze. Komputer wyposażony jest też w gniazdo HDMI, VGA, DVI i cztery gniazda USB 2.0.

Obudowa pozwala na zamontowanie dwóch wentylatorów 92x92 mm, których nie ma na wyposażeniu. Warto je dokupić, bo chociaż wykorzystywane podzespoły nie nalezą do wydajnych i nie grzeją się zbyt mocno to i tak dodatkowy obieg powietrza w obudowie w upalne dni może okazać się konieczny. Szczególnie dla karty graficznej, która gdy się mocno nagrzeje zaczyna wyraźnie hałasować.

Wydajność

Icom Sagitta 461G wykorzystuje dwurdzeniowy procesor Intela Core i3 2120. To najmocniejsza jednostka z rodziny Core i3, która oferuje dobry stosunek wydajności do ceny. Procesor pracuje z częstotliwością 3,3 GHz, ma 3 MB Cache i możliwość przetworzenia do czterech wątków jednocześnie (technologia Hyper- Threading). Wspiera go zewnętrzna karta graficzna NVIDII GeForce GT520 z 512 MB pamięci. To podstawowy model z rodziny GeForce GT520, co prawda posiada wsparcie dla technologii DX 11, ale jest za wolny żebyśmy jakąkolwiek grę w tym trybie uruchomili bez znacznej redukcji wyświetlanych detali czy rozdzielczości.

Wnioski

Icom Sagitta 461G to komputer do pracy, multimediów, podłączony do telewizora bez problemów wyświetli film Full HD, przyda się też do obróbki domowych zdjęć czy filmów. Prezentuje się przeciętnie, ale i jego cena jest niska. Wyposażony jest we wszystkie najpotrzebniejsze interfejsy w tym najnowszy USB 3.0. Najsłabszym elementem tej konfiguracji jest płyta główna, która wyposażona jest tylko w dwa gniazda SATA.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: