Icom Tryton 858

Zalety:

  • Wysoka wydajność
  • Dobrej jakości obudowa
  • Cichy i wydajny zasilacz

Wady:

  • Wysoka cena
  • Brak systemu w cenie komputera

Kiedy myślisz o wydajnej maszynie do grania musisz liczyć się z dużymi wydatkami. Taki właśnie jest Icom Tryton 858, duży, wydajny i drogi, dla przeciętnego użytkownika raczej poza zasięgiem finansowym.

Icom Tryton 858 to wydajna maszyna do gier. Dzięki dużej i dobrze zaprojektowanej obudowie Cooler Mastera Cosmos S jest dobrze schładzany i wygląda jak rasowa maszyna, w którą właściciel włożył sporo pieniędzy. Co istotne komputer zbudowany jest z dobrej jakości podzespołów, jak np. zasilacz Be Quiet P7 PRO o mocy 450W i oparty jest na najnowszej platformie Intela Core i7. Dysponuje więc nowoczesnym procesorem, pamięcią DDR 3 i do tego szybką kartą graficzną opartą na układzie NVIDII GeForce GTX 280. Taka konfiguracja pozwala na komfortowe granie w najnowsze gry i to w wysokiej rozdzielczości z maksymalną liczbą detali.

Wnętrze

Obudowa jest dosyć duża (61x28x65 cm – wys./gł./szer.) i zmieszenie komputera pod małym biurkiem może być kłopotliwe. W środku mamy za to dużo miejsca i wygodny dostęp do najważniejszych podzespołów. Specjalna konstrukcja obudowy pozwala na poprowadzenie kabli za tacką na płytę główną. Niestety producent nie w pełni skorzystał z tego elementu, bo jest sporo kabli, które mogłyby być lepiej uporządkowane. Komputer wyposażony jest w dysk o pojemności 1 TB, z możliwością zamontowania trzech kolejnych. Co istotne dyski montujemy do specjalnego modułu, który schładzany jest 12 cm wentylatorem. To dobre rozwiązanie gdy dysków jest więcej, bo nie przegrzewają się i dzięki temu pracują stabilniej.

Zastosowana płyta główna to referencyjna konstrukcja Intela, wyposażona w cztery, a nie sześć slotów pamięci jak w większość płyt z chipsetem Intela X58. Takie rozwiązanie zmusza nas do wymiany dołączanych układów pamięci (3x1 GB) na pojemniejsze gdybyśmy w przyszłości chcieli podwoić dostępną pamięć RAM. W przypadku płyt głównych z sześcioma slotami pamięci wystarczy po prostu dołożyć kolejne trzy moduły. Gniazda SATA (sześć sztuk) do podłączania dysków umieszczone są w osi karty graficznej i długa karta graficzna skutecznie blokuje dostęp do części z nich.Niestety nie jest to najlepsza płyt główna z chipsetem X58.

Dużym plusem jest zastosowanie przez producenta dobrej jakości zasilacza Be Quiet P7 PRO o mocy 450W, który zapewnia odpowiednia wydajność dla tej konfiguracji i co istotne cicho pracuje. Ma też wyciągane kable, co umożliwia przerzedzenie dużej części nieużywanych przewodów.

Wejścia, wyjścia

Obudowa wyposażona jest w cztery gniazda USB, FireWire oraz gniazdo eSATA wyprowadzone na górnym panelu, dzięki temu mamy do nich wygodny dostęp gdy komputer stoi na podłodze. Z przodu obudowy zamontowano czytnik kart pamięci, który wyposażony jest w dwa gniazda eSATA, jedno USB i FireWire. Z tyłu komputera znajdziemy aż osiem gniazd USB, jedno eSATA i FireWire, karta graficzna standardowo wyposażona jest w dwa złącza DVI oraz S-Video. W sumie mamy więc komplet najpotrzebniejszych złącz, brakuje jedynie gniazda HDMI, które jednak możemy wyprowadzić z gniazda DVI dzięki specjalnej przejściówce.

Wydajność

Komputer wygląda i działa wyśmienicie. Vista mając do dyspozycji nowoczesny i wydajny procesor Intela Core i7 920 i 4 GB szybkiej pamięci DDR3- 1066 pokazuje co potrafi. Najistotniejszy jest jednak fakt, że dołączany akcelerator graficzny z układem NVIDII GeForce GTX 280 doskonale współgra z szybkim procesorem czego dowodem może być uzyskana prędkość 26 kl./s w grzy Crysis w rozdzielczości 1600x1050 pikseli i ponad 20 kl./s w rozdzielczości 1900x1200 pikseli. Wydajność tego komputera jest tylko o 0,6 pkt niższa (na 10 możliwych do zdobycia) od komputera Geoinf Imperator Super Fenom-en, który korzystał z procesora AMD Phenom 64 X4 9950 i dwuprocesorowej karty graficznej Radeon HD 4870 X2. Oba komputery są w podobnej cenie, jednak Icom Tryton 858 jest zbudowany z lepszych podzespołów. W Geoinf Imperator Super Fenomenie np. zrezygnowano z dobrej jakości obudowy na rzecz nijakiej konstrukcji , ma też mniej pojemny dysk (750 GB).

Komfort pracy

Obudowa ma ciekawie zaprojektowany przycisk do uruchamiania komputera, który jest w specjalnym wgłębieniu i wystarczy go dotknąć aby uruchomić maszynę. Wyposażona jest też w grube aluminiowe relingi na dole i górze, które stanowią nie tylko ozdobę, ale umożliwią łatwe przenoszenie komputera. Sam komputer z uruchomionym systemem bez obciążenia jest dosyć cichy (33 dB) przy dłuższym obciążeniu zaczyna głośniej pracować (44 dB) i wtedy wyraźnie słychać działanie układów chłodzenia.