Icon7 Z300

Tani gryzoń dla mniej wymagających graczy wykonany z dobrej jakości materiałów. Niestety w szybkich grach przy dużym spowolnieniu kursora potrafi się zgubić. Mysz wyposażona jest w laserowy czujnik, który pozwala na sprzętowy wybór czułości pracy od 800 do 2000 cpi. Czułość regulujemy za pomocą przycisku, który umieszczono na górze obudowy, dostępnych jest pięć trybów: 800, 1200, 1600, 2000 cpi.

Mysz wyposażona jest w laserowy czujnik, który pozwala na sprzętowy wybór czułości pracy od 800 do 2000 cpi. Czułość regulujemy za pomocą przycisku, który umieszczono na górze obudowy, dostępnych jest pięć trybów: 800, 1200, 1600, 2000 cpi. Wybrany tryb sygnalizowany jest zmianą podświetlania wbudowanej diody: 800 cpi – brak podświetlenia, 1200 cpi – mrugający pomarańczowy, 1600 cpi – pomarańczowy, 2000 cpi – niebieski. Do dyspozycji mamy rolkę o wyraźnym skoku oraz pięć programowalnych przycisków w tym jeden obsługiwany kciukiem.

Całość utrzymana jest w tonacji szaro pomarańczowej i starannie wykonana z dobrej jakości materiałów. Obudowa jest symetryczna, przyciski umieszczone z boku również są ułożone symetrycznie po obu stronach gryzonia dlatego jest to dobry wybór również dla osób leworęcznych.

Oprogramowanie

Oprogramowanie dołączone do gryzonia ma spolszczony interfejs i warto je zainstalować bo pozwala m.in. na tworzenie profili z ustawieniami działania poszczególnych przycisków czy regulację czułości pracy na poszczególnych osiach. Dodatkowo możemy tworzyć makra symulujące naciśnięcie sekwencji klawiszy. Całość jest dosyć intuicyjnie zaprojektowana, więc nawet niedoświadczony użytkownik szybko znajdzie potrzebne opcje.

W akcji

Mysz wg danych MouseRateCheck komunikuje się z komputerem z częstotliwością 500 Hz. Przy spowolnionym kursorze, niezależnie od wybranej rozdzielczości, gubi się przy bardzo szybkich ruchach (rysowanie prostej wzdłuż podkładki i prostej w poprzek podkładki). Całkiem dobrze spisuje się podczas symulacji szybkich ruchów czyli rysowania okręgów. W grach jest podobnie, przy maksymalnej rozdzielczości i spowolnionym kursorze przy bardzo szybkich ruchach mysz nie oddaje wiernie naszych ruchów. Kursor staje przy gwałtowniejszych ruchach, działa z opóźnieniem. Z300 lepiej zachowuje się gdy przyspieszymy działanie wskaźnika, ale i tak odstaje od najlepszych gryzoni Razera czy też Logitecha. Jest też od nich tańsza i to jest najmocniejszą stroną tej myszy, która odpowiednio ustawiona dla przeciętnego gracza w zupełności wystarczy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: