Icon7 Z500

Zalety:

  • Wysoka rozdzielczość
  • Ergonomiczny kształt
  • Funkcjonalne oprogramowanie

Wady:

  • Gubi się przy bardzo szybkich ruchach

Ciekawie wykonany gryzoń, dobra alternatywa dla drogich myszy chętnie kupowanych przez zapalonych graczy. Jakością wykonania, precyzją działania oraz funkcjonalnością bez problemów może konkurować z znacznie droższymi konstrukcjami.

Jeżeli szukasz dobrego gryzonia za rozsądne pieniądze to Icon7 E500 spełni Twoje oczekiwania. Wyjątkiem będą maniacy gier sieciowych którzy używają myszy w najwyższej rozdzielczości przy maksymalnym spowolnieniu kursora. Wtedy lepszym wyborem byłyby najlepsze konstrukcje Logitecha czy też Razera, których niestety nie kupisz za 130 zł. Dla gracza, który oczekuje dobrych rozwiązań za rozsądne pieniądze Z500 jest jak najbardziej godna polecenia. Wykonana jest starannie z dobrej jakości materiałów, ma ergonomiczny kształt, ale niestety przystosowany tylko dla osób praworęcznych. Posiada pięć programowalnych przycisków oraz wygodny przycisk, który umieszono tuż za rolką do zmiany rozdzielczości pracy sensora laserowego.

Zmiana czułości pracy sensora sygnalizowana jest wskaźnikiem diodowym, do wyboru mamy pięć trybów: 800, 1200, 1600, 2000 i 3200 cpi. Mysz pokryta jest materiałami, które zapobiegają jej wyślizgnięciu się z dłoni, a do tego powodują, że dłoń mniej się poci (wymienne nakładki).

Oprogramowanie

To mocna strona gryzoni Icon7 bo w tańszych myszach bardzo często dołączone oprogramowanie traktowane jest po macoszemu. W przypadku Icon7 dołączone oprogramowanie prawie w niczym nie ustępuje najlepszym rozwiązaniom Razera czy też Logitecha. Ma spolszczony interfejs i pozwala na tworzenie profili z ustawieniami działania poszczególnych przycisków oraz regulację czułości pracy na poszczególnych osiach. Co jest dosyć rzadko spotykane a przydatne w grach pozwala również na tworzenie makr symulujących naciśnięcie sekwencji klawiszy. Jedynym mankamentem jest zablokowanie ustawień progów czułości pracy gryzonia. Oprogramowanie pozwala za to na zmianę częstotliwości komunikowania się myszy z komputerem.

W akcji

Przy bardzo szybkich ruchach Z500 potrafi się zgubić (najwyższa rozdzielczość kursor spowolniony do maksimum) jednak i tak działa wyraźnie lepiej niż jej odpowiednik Z300. Czuć, że mysz lepiej się prowadzi, działa szybciej i precyzyjniej. W naszych testach otrzymała notę 7,1 pkt na 10 pkt, w ocenie wydajności czyli nieco niższą niż A4Tech X-755FS (8,7 na 10 pkt). W grach obie myszy wypadają podobnie, ale jak dla mnie Icon7 dzięki wyższej rozdzielczości jest bardziej precyzyjny. To dobra mysz dla miłośników strategii i szybszych gier. Icon7 nadrabia również funkcjonalnym oprogramowaniem oraz wyższą rozdzielczością, jest też wygodniejszy w obsłudze, choć to ocena zupełnie subiektywna. Ostatecznie uplasowała się tuż przed modelem A4Tech X-755FS i nieznacznie za znacznie droższym Logitechem G5.