IdeaPad Yoga 10.1

Yoga wyróżnia się obudową z charakterystycznym zgrubieniem przy dłuższej krawędzi ekranu. Według producenta to spory atut, wpływający na ergonomię pracy z tabletem, ale wiele zależy od osobistych upodobań. Z pewnością takie rozwiązanie daje możliwość zamontowania dużej jak na tablety baterii, która nie musi być cienka. Potwierdzają to wyniki testów.

Yoga 10,1 to najdłużej działający tablet na baterii spośród modeli uczestniczących w teście. Pozwala na przeglądanie stron internetowych przez ponad 10 godzin czy odtwarzanie filmu HD z YouTube’a przez prawie 8 godzin. Tak długi czas pracy na baterii to nie tylko zasługa dużego akumulatora, ale i platformy MediaTek MT8389, która pobiera niewiele prądu.

Zastosowany w tablecie czterordzeniowy procesor pracuje z częstotliwością 1,2 GHz, a wspiera go układ graficzny PowerVR SGX 544MP. Identyczne podzespoły montowane są w tanich smartfonach i tabletach. Jednak na tle tabletów ze Snapdragonem 800 / S4 i Tegrą 4 Yoga wypada blado – wyniki testów są kilkakrotnie niższe. Ekran również okazuje się przeciętny – rozdzielczość 1280 x 800 pikseli jest niedopasowana do długości przekątnej i za niska. W konsekwencji ikony są duże i toporne, a czcionki napisów rozmyte. Gęstość upakowania pikseli to tylko 160 ppi.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Jednakże tabletu dłużej pracuje na baterii, ma też bardzo przystępną cenę, odbiornik GPS i lepsze głośniki (jest zgodny z Dolby Digital). Obudowa ma też nietypowe możliwości, bo dzięki zintegrowanej podstawce tablet można postawić poziomo na biurku i oglądać na nim filmy jak na ekranie telewizora. Wyświetlacz jest bardzo jasny (411 stopni K), także nawet w słoneczny dzień wyświetlany obraz jest doskonale widoczny.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: