Ideapad Z50-70

Niedrogi i dobrze wyposażony laptop z 15,6-calowym wyświetlaczem, ekranem pracującym w rozdzielczości 1080p.

Ma starannie wykonaną obudowę wzorowaną na popularnym kiedyś modelu Z510. Nastąpiła jednak duża zmiana bo Lenovo Z50-70 umożliwia wyjęcie akumulatora bez konieczności rozkręcania obudowy. Niestety akumulator jest niewielki (2800 mAh) i w testach wypadł poniżej oczekiwań. Lenovo Z50-70 ma dobrze dobraną konfigurację. Tandem procesora Intel Core i5 i układu graficznego Nvidia GeForce GT 840M oferuje dobry stosunek ceny do wydajności. Umożliwia uruchomienie nowych gier, ale w niższych rozdzielczościach i zredukowanych detalach.

Ekran, jak na matrycę TN, ma szerokie kąty widzenia a jego największym atutem jest wysoka rozdzielczość (1920 x 1080 pikseli). Jasność nie odbiega od średniej (nieco ponad 200 cd/m2).

Zobacz również:

Lenovo Z50-70 wyposażony jest w hybrydowy dysk SSHD o pojemności 1 TB i 8 GB pamięci RAM. System Windows 8.1 działa sprawnie, ale nie tak szybko jak na laptopach z dyskami SSD. Laptop działa cicho, ma też dużą i wygodną klawiaturę z częścią numeryczną. Niestety ekran jest błyszczący i odbija się w nim wszystko jak w lustrze.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: