Iiyama ProLite G2773HS

Zalety:

  • Duża przekątna
  • Szybki czas reakcji
  • Matowy ekran

Wady:

  • Mały zakres regulacji położenia ekranu

Iiyama ProLite G2773HS to duży 27-calowy monitor dla graczy. Wyposażony jest w szybką matrycę TN pracującą z częstotliwością 120 Hz, ale sprzedawany jest bez okularów 3D.

Obudowa

Iiyama ProLite G2773HS oferuje prostą i stylową obudowę wykonaną z błyszczącego czarnego plastyku. Gracze lubią takie konstrukcje, bo świetnie komponują się z nowoczesnym komputere. Po kilku tygodniach tracą jednak swój urok, bo na błyszczących elementach osiada kurz, widoczne są też odciski palców. Dla odmiany cały tył obudowy jest matowy.

Iiyama ProLite G2773HS

Iiyama ProLite G2773HS

Z przodu obudowy zamontowano zestaw dotykowych przycisków do sterowania interfejsem programowym monitora. Z tyłu znajdziemy komplet najważniejszych interfejsów: HDMI, DVI, VGA, wyjście i wejście audio.

Zobacz również:

  • Recenzja: Test monitora iiyama Red Eagle GB2770QSU - 165 Hz dla wymagających graczy

Prostokątna podstawka jest dosyć duża, ale to dobrze, bo monitor jest spory i duża podstawka w tym wypadku jest koniecznością. Podobnie jak obudowa ekranu wykonana jest ona z czarnego błyszczącego plastyku. Niestety ma ona dosyć wąski zakres regulacji, bo pozwala jedynie na lekkie odchylanie monitora w pionie. Szkoda.

Po bokach obudowy zamontowano dwa nieduże głośniki, które grają nieco lepiej niż w przypadku tanich monitorów, ale jak dla nas sprawdzą się w awaryjnych sytuacjach.

Iiyama ProLite G2773HS

Iiyama ProLite G2773HS

Ekran

Iiyama ProLite G2773HS wyposażony jest w duży 27 calowy ekran o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Zajmuje wiec na biurku sporo miejsca, ale i wyświetlany pulpit, na którym pracujemy jest ogromny.

To matryca TN, czyli standardowa konstrukcja często wykorzystywana do budowy tanich monitorów. Ma ona swoją niezaprzeczalną zaletę: szybki czas reakcji (w tym wypadku jest to 1 ms). Pozostałe parametry są już jednak dużo gorsze, bo matryce te oferują słabą czerń, wąskie kąty widzenia i przeciętną jakość obrazu. Iiyama ProLite G2773HS pod tym względem i tak nie wypada najgorzej, bo ma dosyć dobrą jasność (300 cd/m2) i nieco zimną temperaturę barwową (6845 K), ale i tak w porównaniu do innych monitorów z ekranami TN jest dużo lepiej.

Wnioski

Iiyama ProLite G2773HS to monitor dedykowany graczom, którzy wyposażeni są w mocny sprzęt, bo ekran o rozdzielczości 1920x1080 pikseli stanowi nie lada wyzwanie dla karty graficznej. Gdy jednak posiadamy takie monstrum, to najnowsze gry przy wysokich detalach wyglądają super. Oczywiście można by się przyczepić do wąskich kątów widzenia i niebyt dobrej jakości generowanego obrazu (słabe czernie), ale to wada większości ekranów z matrycą TN. Chcąc mieć lepszy obraz, musimy się zaopatrzyć w droższy ekran IPS, tyle że z reguły są one wolniejsze i dedykowane raczej do pracy z programami graficznymi.

Zobacz inne testy monitorów