Intel DH55TC

Zalety:

  • Stabilna praca
  • Pełna obsługa procesorów ze zintegrowanym rdzeniem graficznym

Wady:

  • Przeciętna jakość wykonania
  • Mało złącz
  • Bardzo uproszczona konstrukcja

Wraz z nowymi procesorami Intel przedstawił także opracowane przez siebie, przeznaczone dla nich płyty główne. Intel DH55TC to płyta z podstawką LGA1156, chipsetem Intel H55, zdolna do pracy z procesorami Intel Core i7 800, Core i5 oraz Core i3.

Wraz z nowymi procesorami Intel przedstawił także opracowane przez siebie, przeznaczone dla nich płyty główne. Intel DH55TC to płyta z podstawką LGA1156, chipsetem Intel H55, zdolna do pracy z procesorami Intel Core i7 800, Core i5 oraz Core i3. Intel DH55TC ma prostą konstrukcję, bez rozwiązań charakterystycznych dla samodzielnych, uznanych firm, takich jak Asus czy Gigabyte. Zbudowano ją z komponentów o przeciętnej jakości, ale w tego typu konstrukcji nie powinno to być wadą. Płyta posiada prosty pięciofazowy system zasilania. Do montowania modułów RAM służą cztery gniazda DDR3. Maksymalna częstotliwość pracy pamięci to 1333 MHz a objętość 16 GB.

Karty rozszerzeń można instalować w gnieździe PCI-Express x16, dwóch PCI-Express i jednym PCI. Firma w pełni polega na możliwościach jednoukładowego chipsetu, brak układów dodatkowych. Tak więc możemy dołączyć sześć napędów SATA, ale brak możliwości podłączenia napędu ATA, brak także gniazda eSATA. Na tylnym panelu znajdziemy sześć gniazd USB, kolejne sześć da się podłączyć z pinów na płycie. Nie zainstalowano kontrolera IEEE1394. Na tylnym panelu znajdziemy ponadto gniazdo PS2 myszy lub klawiatury, trzy gniazda mini-jack, jedno RJ-45 oraz D-Sub, DVI i HDMI.

Na płycie można instalować wszystkie procesory do złącza LGA1156, ale w pełni wykorzystana będzie tylko przez układy ze zintegrowanym rdzeniem graficznym. Podczas testów wydajność płyty była dobra. Jedyne zastrzeżenie można mieć do pamięci, które nie dały się uruchomić z częstotliwością 1333 MHz. Stąd zaniżone wyniki benchmarków. Miejmy nadzieję, że to wina wczesnego egzemplarza płyty.

Intel DH55TC to płyta dla użytkowników chcących po prostu złożyć komputer z niedrogim procesorem Intela, bez zbędnych fascynacji pecetami. Mniej wymagającym na pewno wystarczą jej możliwości, ale bardziej doświadczeni fani pecetów sięgną raczej po konstrukcje innych firm.