Intellinet 523967

Zalety:

  • Wieczysta gwarancja
  • Szybkie kopiowanie dużych plików

Wady:

  • Słabe transfery
  • Niewielki zasięg

Możliwościom Intellineta można zarzucić braki. Konfiguracyjna strona WWW może być tylko po angielsku lub chińsku, z obowiązkowego repertuaru obron brakuje możliwości inspekcji pakietów, nie ma obsługi VoIP ani żadnego ze sposobów powiadamiania o krytycznych sytuacjach.Transfery urządzenia sporo tracą do najlepszych.

Możliwościom Intellineta można zarzucić braki. Konfiguracyjna strona WWW może być tylko po angielsku lub chińsku, z obowiązkowego repertuaru obron brakuje możliwości inspekcji pakietów, nie ma obsługi VoIP ani żadnego ze sposobów powiadamiania o krytycznych sytuacjach. Nie może utworzyć sieci ruterów WDS. Za to mamy strefę zdemilitaryzowaną i tunele VPN. Kilka obron jak zabezpieczenie przeciwko atakom DoS, filtry adresów IP, MAC i URL. Dostępne są wszystkie sposoby szyfrowania razem z potwierdzeniem przez serwer RADIUS. Z automatycznych systemów instalacji Intellinet dysponuje dwoma wariantami WPS: synchronicznego naciśnięcia przycisku i kodowania za pomocą PIN-u.

Intellinet należy do ruterów posiadających trzy anteny, z których wszystkie używane są odbioru a tylko dwie do nadawania. Urządzenie pracuje tylko w jednym paśmie 2,4 GHz. Według specyfikacji radiowy transfer może osiągnąć 300 Mb/s i rzeczywiście taka liczba pojawia się tylko w oknie statusu współpracującej karty sieciowej. Ta część rutera może obsłużyć 30 użytkowników. W części przewodowej urządzenie ma jedno gniazdko stumegabitowe do wyjścia na zewnątrz i cztery o takiej samej wydajności w stronę sieci lokalnej.

Transfery urządzenia sporo tracą do najlepszych. Szybkiemu kopiowaniu dużych porcji danych (76 Mb/s) towarzyszy grzebanie się z otwieraniem i zamykaniem plików (28 ms/plik). Pakietom się nie śpieszy (TCP: 36 Mb/s; UDP: 22 Mb/s), na dodatek wydajność mocno maleje ze wzrostem odległości (ocena 6/10) i liczby przeszkód (4/10). Pod tym względem Intellinet znalazł się w ogonie stawki.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier