Intellinet 524360

Zalety:

  • Wieczysta gwarancja
  • Kreator pomagający w instalacji

Wady:

  • Słabe transfery
  • niewielki zasięg
  • spora cena

Połączenie funkcji rutera i modemu adsl nie wyszło urządzeniu na zdrowie. Podczas testów transferu, przebiegającego pomiędzy gniazdkiem przewodowym a siecią Wi-Fi, dochodziło do zatrzymań i samorzutnych powrotów do pracy. To typowy efekt przegrzania, który w dużo mniejszym stopniu występował w bliźniaczym urządzeniu z tej samej firmy, ale pozbawionym funkcji modemu.

Połączenie funkcji rutera i modemu adsl nie wyszło urządzeniu na zdrowie. Podczas testów transferu, przebiegającego pomiędzy gniazdkiem przewodowym a siecią Wi-Fi, dochodziło do zatrzymań i samorzutnych powrotów do pracy. To typowy efekt przegrzania, który w dużo mniejszym stopniu występował w bliźniaczym urządzeniu z tej samej firmy, ale pozbawionym funkcji modemu. Zanim ruter ochłonął mijało kilka sekund stąd transfer (30 Mb/s) sporo ustępuje najlepszym. Niezbyt szybko przebiega obsługa (27 ms) plików. Wydajność mocno maleje ze wzrostem odległości (ocena 6,6/10) i liczby przeszkód (4,3/10). Pod tym względem Intellinet znalazł się w ogonie stawki. Te zarzuty nie dotyczą połączenia przez modem, które pracuje stabilnie.

Instalacja jest tylko w części wsparta przez kreatora znajdującego się na dołączonym krążku. W jego danych nie ma parametrów żadnego z polskich dostawców Internetu. Oprócz kreatora konfigurację można przeprowadzać za pomocą wbudowanej strony WWW. Za jej pomocą można też przeprowadzić stosunkowo szczegółową diagnostykę połączenia. Niestety strona WWW może być tylko po angielsku lub chińsku.

Urządzenie obsługuje strefę zdemilitaryzowaną i tunele VPN. Jest też kilka obron jak zabezpieczenie przeciwko atakom DoS, filtry adresów IP, MAC i URL. Dostępne są wszystkie sposoby szyfrowania razem z potwierdzeniem przez serwer RADIUS. Z automatycznych systemów dodawania nowych urządzeń do sieci Wi-Fi Intellinet dysponuje dwoma wariantami WPS: synchronicznego naciśnięcia przycisku i kodowania za pomocą PIN-u. Nie ma obsługi VoIP ani żadnego ze sposobów powiadamiania o krytycznych sytuacjach.

W ruterze zamontowano trzy anteny, z których wszystkie używane są odbioru a tylko dwie do nadawania. Urządzenie pracuje w jednym paśmie 2,4 GHz. Według specyfikacji radiowy transfer może osiągnąć 300 Mb/s i rzeczywiście taka liczba pojawia się tylko w oknie statusu współpracującej karty sieciowej. Ta część rutera może obsłużyć 30 użytkowników. W części przewodowej urządzenie ma cztery gniazdka stumegabitowe do obsługi sieci lokalnej.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier