Intellinet 524681

Intellinet 524681 jest ruterem Wi-Fi, przystowowanym dodatkowo do łączenia się z Internetem za pośrednictwem telefonii komórkowej i modemu 3G podłączanego do portu USB. Bezprzewodowy AP ma dwie stałe anteny wykorzystujace technologię MIMO. Taka konfiguracja ma maksymalną wydajność równą 300 Mb/s. Przełącznik przewodowy ma cztery gniazdka do sieci lokalnej.

Budowa

Intellinet 524681 jest ruterem Wi-Fi, przystowowanym nie tylko do otrzymywania Internetu za pośrednictwem telefonii przewodowej, ale i komórkowej. W drugim wypadku do gniazda USB w ruterze należy podłączyć modem 3G. Bezprzewodowy punkt dostępowy wykorzystuje dwie stałe anteny i technologię MIMO. Taka konfiguracja ma maksymalną wydajność równą 300 Mb/s. Przełącznik przewodowy ma przepustowość stumegabitową i składa się z gniazdka do odbioru Internetu przez odpowiedni modem oraz czterech portów do rozprowadzenia wspólnie z częścią bezprzewodową sygnału po sieci lokalnej. W ruterze jest wyłącznik części radiowej. Przez USB można także podłączyć pendrive lub dysk.

Możliwości

Intellinet 524681 ma dość dobrze rozwinięty system bezpieczeństwa. Jest system automatycznej instalacji sieci bezprzewodowej z pełnym zabezpieczeniem (WPA2) bez konieczności wpisywania kodu (WPS) Są wszystkie rodzaje szyfrowania ale bez zdalnego uwierzytelnienia (RADIUS). Mamy filtry IP/URL, adresów MAC, białą i czarną listę niestety bez inspekcji pakietów. Ruter jest zabezpieczony przez atakami DoS.

Zobacz również:

  • Routery/Modemy 5G - najlepsze urządzenia w 2023 roku
Intellinet 524681

Poza tym jest obsługa dynamicznego serwera nazw, tuneli VPN i strumieniowego QoS. Do tego serwer plików w wersji standardowej i multimedialnej (UPnP). Ruter ma spolszczoną tylko instrukcję instalacji. Niestety ruterowi brakuje spolszczenia zarówno strony WWW jak i instrukcji użytkowania.

Wyniki testów

Intellinet 524681
Intellinet 524681

Wydajność

Wśród konstrukcji dwuantenowych wydajność Intellineta 524681 jest minimalne większa od średniej. W transferach pakietowych TCP osiągnął prędkość 44, a w wypadku UDP ponad 20 megabitów na sekundę. Kopiowanie oczywiście było szybsze, przebiegało z szybkością 75 Mb/s. Sprawnie przebiegała obsługa plików, na otwieranie i zamykanie jednego zużywano 16 milisekund. Test propagacji sygnału na otwartej przestrzeni wypadł dobrze (6,2 na 10), o wiele lepiej niż w wypadku przeszkód (3,5 na 10 możliwych).

Wnioski

Intellinet 524681 najlepiej sprawdzi się miejscach, gdzie trudno o przewodowy dostęp do internetu. Gwarantuje niezłą wydajność transferów wewnątrz sieci lokalnej i przyzwoity poziom bezpieczeństwa. Wśród ruterów 3G konkuruje z DrayTekiem VigorFly 200 i TP-Linkiem TL-MR3420, a wsród standardowych z Levelone WBR-6020.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: