Intenso Memory House (320 GB)

Zalety:

  • Ładna stylistyka
  • Niewielkie rozmiary

Wady:

  • Brak dodatkowego oprogramowania
  • Brak gumowych stopek, stabilizujących obudowę.

Poręczny i ładnie wyglądający dysk zewnętrzny wykorzystujący interfejs USB 2.0. Wydajnością nie ustępuje pozostałym modelom z interfejsem USB, szkoda tylko że producent nie dodaje do niego żadnego oprogramowania.

Intenso Memory House wyposażony jest w obudowę o zaokrąglonych kształtach. Jest nieduży (126x76x17 mm ) i waży tylko 180 gram, bez problemów zmieści się w kiszeni spodni. Dołączany kabel umożliwia podłączenie dysku do dwóch gniazd USB w razie gdyby zasilanie z pojedynczego gniazda okazało się niewystarczające, co się zdarza w starszych typach komputerów. Obudowa nie dysponuje gumowymi nóżkami, które amortyzują drgania wywołane przez twardy dysk, nie jest też odporna na zarysowania czy też obtarcia. Wyposażona jest w dwie diody, które sygnalizują pracę dysku i gniazdo USB. Producent nie dodaje żadnego oprogramowania, brakuje też przycisku do szybkiego wykonywania kopii zapasowych.

Wydajność

Produkt korzysta z 2,5 calowego dysku Hitachi HTS543232L9A300 o pojemności 320 GB, który obraca się z prędkością 5400 obr./min. Wbudowany interfejs USB 2.0, chociaż wygodny w użyciu (wystarczy dysk podłączyć do komputera a potrzebny prąd pobierany jest bezpośrednio z gniazda) jest wolniejszy niż maksymalny transfer jaki może uzyskać dysk, gdy jest bezpośrednio podłączony do szybkiego kontrolera SATA. Wydajność Memory House nie odbiega zbytnio od wyników innych dysków USB.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier