Iomega eGo (320 GB)

Zalety:

  • Stylowa i dobrze wykonana obudowa
  • Dodatkowe interfejsy Firewire

Wady:

  • Brak pokrowca

To zewnętrzny nośnik dedykowany do komputerów z systemem operacyjnym MAC. Posiada preinstalowany system plików HFS+ i oprócz interfejsu USB 2.0 również gniazda FireWire 400 i 800. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby go używać na komputerze z systemem operacyjnym Microsoftu.

Z zewnątrz dysk ten różni się tylko kolorem od wersji eGo 500 GB z interfejsem USB, który mieliśmy okazję testować. Różnica jest jednak spora, bo eGo 320 GB oprócz gniazda USB 2.0 wyposażony jest w dodatkowe gniazda FireWire 400 i 800. Dodatkowo ma preinstalowany system plików HFS+, specjalnie do pracy z komputerami z zainstalowanym systemem MAC.

Po podłączeniu do standardowego peceta z Windowsem dysk niestety nie będzie widoczny, bo system nie obsługuje systemu plików HFS. Dlatego, aby móc bez problemów korzystać z dysku będziemy musieli usunąć partycję HFS+ i założyć standardową z systemem plików FAT32 lub NTFS (polecamy tę drugą opcję). Jeżeli dysponujemy interfejsem USB 800 również będziemy mogli z niego skorzystać. Jest znacznie wydajniejszy od USB: możemy nawet o połowę skrócić czas oczekiwania na zapis dużych zbiorów plików. Nośnik podłączony do USB okazuje się nie odbiegać zbytnio wydajnością od pozostałych modeli (niestety interfejs USB znacznie ogranicza wydajność zainstalowanego dysku SATA). Do dysku dołączany jest komplet kabli. Urządzenie niestety nie posiada pokrowca.