Iomega eGo (500 GB)

Zalety:

  • Duża pojemność
  • Aluminiowa obudowa

Wady:

  • Przeciętna wydajność

Iomega eGo to ładnie zaprojektowany 2,5 calowy dysk zewnętrzny wykorzystujący interfejs USB. Oferuje przeciętną wydajność, jednak jego jakość wykonania i niebanalna stylistyka z pewnością zainteresują wiele osób.

eGo wyróżnia się ładnie zaprojektowaną, aluminiową obudową wykończoną na wysoki połysk. Ładnie wygląda, ale jak w większości tego typu obudów zostają na niej odciski palców. Nośnik wykorzystuje interfejs USB 2.0 i łączy się z komputerem za pomocą standardowego kabla USB/miniUSB. Do pracy nie potrzebuje dodatkowego źródła zasilania, wystarczy go podłączyć do gniazda USB, gdybyśmy jednak mieli problemy z zasilaniem możemy podłączyć też drugą wtyczkę USB (kabel na jednym końcu jest rozdwojony). Wewnątrz obudowy znajduje się dysk o przekątnej 2,5 cala, całość bez problemów zmieści się w każdej torbie, choć do kieszeni trudno nam będzie ją wcisnąć. Obudowa wyposażona jest też w praktyczne gumowe stopki, które tłumią drgania wywołane pracą dysku. Szkoda, że producent nie dodaje pokrowca, bo błyszczące obudowy szybko się rysują, szczególnie, gdy nosi się je na przykład w torbie z innymi rzeczami.

Szybkość pracy wbudowanego dysku jest mocno ograniczona przez interfejs USB 2.0, który okazuje się zbyt wolny, dlatego też wydajność Iomegi eGo nie odbiega od pozostałych dysków z interfejsem USB. Bez problemów możemy używać tego nośnika do pracy z małymi (17 MB/s) oraz dużymi plikami (28,5 MB/s).