Iomega eGo Desktop Hard Drive 1TB (SKU#35055)

Iomega eGo Desktop Hard Drive to funkcjonalny dysk zewnętrzny wykorzystujący 3,5 calowy twardy dysk. Dzięki praktycznej obudowie może pracować w pozycji poziomej jak i pionowej. Sprawdzamy wydajność zainstalowanego 1 TB twardego dysku i interfejsu USB 3.0.

Obudowa

Iomega eGo Desktop Hard Drive oferuje praktyczną i mocną obudowę, na której nie zostają odciski palców czy kurz. Nie jest ona tak widowiskowa jak w WD My Book Essential, ale za to może pracować pionowo (dołączana jest specjalna podstawka) lub poziomo. Duże gumowe stopki doskonale tłumią drgania wywołane pracą dysku. Przycisk do uruchamiania urządzenia jak i gniazdo USB 3.0 znajdują się z tyłu obudowy. Dioda sygnalizująca pracę nośnika umieszczona została z boku obudowy. Obudowa jest starannie wykonana i dobrze chroni umieszczony w jej wnętrzu twardy dysk.

Możliwości

Iomega eGo Desktop Hard Drive wykorzystuje szybki interfejs USB 3.0. Drukarkowe gniazdo zamontowane w obudowie, nie jest zbyt popularne, na szczęście producent dołącza też specjalny kabel do podłączenia urządzenia do komputera. Oczywiście nie mogło zabraknąć też zewnętrznego zasilacza (12V, 1,5 A), który w przypadku nośników zewnętrznych 3,5 calowych jest niezbędny.

Zobacz również:

  • Recenzja: Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom V [RECENZJA]

Testowany egzemplarz wyposażony jest w twardy dysk Samsunga o pojemności 1 TB. Niestety obudowa nie jest przystosowana do szybkiej wymiany nośnika na inny.

Iomega eGo Desktop Hard Drive 1TB (SKU#35055)

Iomega eGo Desktop Hard Drive 1TB (SKU#35055)

Wydajność

Iomega eGo Desktop Hard Drive uzyskał bardzo dobre wyniki w teście HD Tune Pro i w rzeczywistych testach zapisu różnej wielkości plików.

Iomega eGo Desktop Hard Drive 1TB (SKU#35055)

Iomega eGo Desktop Hard Drive 1TB (SKU#35055) - HD Tune Pro - prędkość odczytu

Iomega eGo Desktop Hard Drive 1TB (SKU#35055)

Iomega eGo Desktop Hard Drive 1TB (SKU#35055) - HD Tune Pro - prędkość zapisu

Iomega eGo Desktop Hard Drive najlepiej radzi sobie z zapisem dużych plików (5 filmów o objętości 50,02 GB), gdzie uzyskał jeden z najwyższych wyników. Wysokie noty w testach zapisu średniej wielkości(919 plików MP3 o objętości 10,01 GB) jak i małych plików (2787 plików o objętości 1,01 GB) potwierdzają wysoką wydajność tego nośnika.

Wnioski

Iomega eGo Desktop Hard Drive z 1 TB twardym dyskiem okazał się szybkim i praktycznym nośnikiem zewnętrznym. Funkcjonalna i mocna obudowa to jego kolejne atuty, także gorąco polecamy ten dysk zewnętrzny.