Iomega eGo Leather (500 GB)

Można go pomylić z piersiówką, ten sam kształt, brakuje jedynie koreczka. Iomega eGo Go Leather to jednak typowy zewnętrzny dysk z interfejsem USB, w nieco odmiennej obudowie.

Nośnik wyposażony jest tylko w interfejs USB, co od razu odbija się na osiągach. Zmieścimy go do większej kieszeni, jednak nie jest to najmniejszy model spośród 2,5 calowych nośników jaki możemy kupić. Dla porównania jeden a najmniejszych zewnętrznych dysków 2,5 calowych Freecom Mobile Drive XXS ma wymiary 109,8x79,5x13,5 (dł./szer./wys.), podczas gdy eGo Go Leather jest o prawie 3 cm dłuższy, centymetr szerszy i trochę grubszy (134x89x19 mm - dł./szer./wys.). Większe wymiary nie przekładają się jednak na lepsze osiągi bo oba urządzenia oferują bardzo zbliżoną wydajność a po zainstalowaniu na Freecomie specjalnego sterownika okazuje się że jest on wyraźnie szybszy (Freecom Mobile Drive XXS w trybie turbo – 6,7/10 pkt – wydajność, eGo Go Leather -5,8/10 pkt.). Jeżeli porównany osiągi eGo Go Leather do pozostałych nośników 2,5 calowych z interfejsem USB to okazuje się że ma on bardzo zbliżone wyniki, co jest kolejnym dowodem na to że tak na prawdę nie jest to wydajność dysku ale zamontowanego interfejsu, który stanowi wąskie gardło.

Różnice tkwią więc tylko w konstrukcji samej obudowy i dodatkach. Stylistyka obudowy z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, jednak pod względem trwałości (sztywna konstrukcja) nic nie można jej zarzucić. Dodatkowym plusem jest gniazdo zasilania, które przydaje się gdy dysk będziemy podłączać do np. odtwarzacza wideo, bo te najczęściej mają starszej generacji kontroler USB, który może mieć problemy z prawidłowym zasilaniem dysku. Niestety producent nie dołącza do niego odpowiedniego zasilacza. Gdyby były jakieś problemy możemy skorzystać z kabla z podwójną wtyczką, który jest w zestawie.