JBL Bar 5.1

W skrócie:

Belka dźwiękowa wyprodukowana przez firmę JBL.

Zalety:

  • Tylne głośniki efektowe
  • Wygodny pilot
  • System kalibracji dźwięku

Belka dźwiękowa wyprodukowana przez firmę JBL.

Gdy najważniejszy jest nie bas, lecz efekty przestrzenne, to w cenie zestawu Samsung MS650 + SWA-W700 można nabyć soundbar JBL Bar 5.1. Jest to najdroższa, sztandarowa belka dźwiękowa tego producenta ‒ jedyna w całej gamie wyposażona w głośniki tylne, efektowe.

Choć zdecydowana większość sprzedawanych soundbarów jest wyposażona w tryb dookólny, wiadomo, że żaden, choćby najbardziej rozbudowany, system DSP nie jest w stanie zastąpić rzeczywistych, fizycznie istniejących głośników umieszczonych za słuchaczem. I to właśnie założenie legło u podstaw konstrukcji modelu Bar 5.1.

Mamy tu w zasadzie do czynienia z rozbudowaną wersją soundbara Bar 3.1 wyposażonego dodatkowo w głośniki efektowe doczepiane w celu ładowania do obu końcówek belki. Te bezprzewodowe głośniki ładują się w 3 godziny, a producent zapewnia, że pograją nawet do 10 godzin, tak więc wystarczą na obejrzenie nie jednego, lecz nawet kilku filmów.

Zestaw jest klasy 5.1, ma moc maksymalną rzędu 510 W, aż 9 przetworników w belce, bezprzewodowy subwoofer z 25-centymetrowym głośnikiem basowym oraz komplet złączy, w tym cztery HDMI i jedno optyczne.

Całości dopełnia wygodny pilot oraz system kalibracji dźwięku za pomocą mikrofonu dołączonego fabrycznie do zestawu.