JBL Reflect Mini 2

Zalety:

  • wysoka jakość dźwięku
  • możliwość prowadzenia rozmów
  • ergonomiczna konstrukcja
  • odporne na pot

Wady:

  • średnie tony nieco wycofane

JBL Reflect Mini 2 to słuchawkid edykowane ludziom aktywnym. Czym mogą do siebie przekonać?

JBL Reflect Mini 2 to bezprzewodowe słuchawki sportowe. Są one dokanałowe, a dla pełnego komfortu użytkowania otrzymujemy je z dwoma kompletami nakładek: pojedynczymi oraz ergonomicznymi. W każdej kategorii znajdują się trzy rozmiary: S, M oraz L. Wykonane zostały z aluminium i tworzywa sztucznego, ważą zaledwie 15 gramów. Łączący słuchawki kabel (długości 50 cm) jest odblaskowy, stąd też nazwa dla słuchawek. Na przewodzie został umiejscowiony miniaturowy trzyprzyciskowy pilot z mikrofonem. Dzięki temu rozwiązaniu można swobodnie zmieniać utwory oraz prowadzić rozmowy przez smartfona, bez konieczności wyjmowania go z kieszeni. Jeśli chodzi o izolację dźwięków otoczenia - przy niższej głośności muzyki mogą się one przedostawać do ucha. Z jednej strony może być to wada, z drugiej, gdy używa się ich np. podczas biegania, pozwala to usłyszeć dzwonek roweru, karetkę, itp. Dzięki zapierającym się o małżowiny haczykom, zachowują stabilność nawet w trakcie bardzo intensywnych ćwiczeń. Są ponadto odporne na pot, posiadają klasę wodoodporności IPX5.

JBL Reflect Mini 2 są wyposażone w przetworniki o średnicy 5,8 mm, co pozwala na przenoszenie dźwięku w paśmie od 10 Hz do 20 KHz. Jakość dźwięku stoi na wysokim poziomie - pomiędzy tonami wysokimi a basami czuć wyraźnie przestrzeń, jednak środkowe są nieco z tyłu. Dlatego dobrze sprawdzają się w muzyce elektronicznej, hip-hopie czy r'n'b, ale przy rocku czy metalu może być to nieco niewygodne - choć z drugiej strony pozwala to na odkrywanie na nowo znanych utworów. Wbudowany w słuchawki JLB akumulator litowo-jonowy umożliwia bezprzewodowy odsłuch, a zdaniem producenta jedno ładowania starcza na 10 godzin pracy. Funkcję szybkiego ,15-minutowego ładowania, gwarantuje dodatkową godzinę odsłuchu.

Podsumowując: JBL Reflect Mini 2 to dobry model dla osób ćwiczących. Jeśli szukasz solidnego modelu na długi okres użytkowania - będą dobrą inwestycją.