JVC HD7E

Zalety:

  • Nagrywa na dyskach Blu-ray

Wady:

  • Mały ekran słabej jakości
  • Kiepska jakość nagrań

Dużych rozmiarów kamera, którą przystosowano do zapisu filmu Full HD 1920x1080 na ośmiocentymetrowych dyskach Blue-ray oraz DVD. Model BD7HE umożliwia zapis filmów nie tylko na płycie ale także na twardym dysku o pojemności 30 GB.

Dużych rozmiarów kamera, którą przystosowano do zapisu filmu Full HD 1920x1080 na ośmiocentymetrowych dyskach Blue-ray oraz DVD. Model BD7HE umożliwia zapis filmów nie tylko na płycie ale także na twardym dysku o pojemności 30 GB. Ze względu na dość dużą powierzchnię pokrywy napędu DVD/BD kamera może nie być przyjazna osobom mającym małe dłonie. Na odchylanym panelu LCD umieszczono przyciski menu oraz minidżojstik służący do nawigacji po menu. Obraz wyświetlany na głównym monitorze niestety nie zachwyca wysoką jakością – pojawiają się na nim spore szumy, szczególnie widoczne podczas filmowania ciemnych motywów przy słabym oświetleniu. Kamery dysponują także wizjerami z montowanym wyświetlaczem LCD.

Niestety wyświetlany wewnątrz kamery obraz jest stosunkowo mały (znacznie mniejszy niż w niżej opisanej kamerze JVC GZ-HD7E). Przy brzegi małego wyświetlacza sprawiają wrażenie nieostrych, znajdujący się przy granicach kadru obraz nie jest wolny od silnej aberracji. Powodem wydaje się być słaba optyka okularu wizjera. Tuż obok obiektywu zlokalizowano lampę błyskową. Lampy wideo nie zastosowano – można ją jednak dokupić i zamontować na znajdujących się na górze kamkordera "sankach" do akcesoriów (złącze to jest okryte klapką).