JVC HD7E

Zalety:

  • Dobre wyposażenie
  • Dobra jakość obrazu

Wady:

  • Przeciętna skuteczność stabilizacji obrazu

Kamera została przystosowana do rejestracji "pełnego" obrazu HD 1920x1080. To spora i stosunkowo ciężka kamera. HD7E wykorzystuje dwa rodzaje nośników – twardy dysk o pojemności 60 GB oraz kartę pamięci SDHC.

Kamera została przystosowana do rejestracji "pełnego" obrazu HD 1920x1080. To spora i stosunkowo ciężka kamera. HD7E wykorzystuje dwa rodzaje nośników – twardy dysk o pojemności 60 GB oraz kartę pamięci SDHC. Kamkorder wyposażono w 3 matryce CCD (1/5 cala każda) i dziesięciokrotny zoom optyczny Fujinon o ogniskowej 3,3-33 mm (obiektyw wraz z zastosowaną w HD7E matrycą odpowiadałby w fotografii małoobrazkowej zoomowi 39,5-395 mm).

Konstruktorzy zastosowali stabilizator optyczny. Niestety jego sprawność nas nie zachwyciła.

Co innego można powiedzieć o umieszczonym na obiektywie wygodnym w obsłudze pierścieniu ustawiania ostrości i ergonomii. Kamerę trzyma się pewnie - pod kciukiem znajduje się włącznik aparatu (służący też jako przełącznik trybów pracy) oraz tuż obok przycisk uaktywniający nagrywanie. Na górze pod palcem wskazującym znajduje się dźwigienka zoomu oraz wyzwalacz migawki aparatu.

Producent wyposaża ten model także w sanki do mocowania akcesoriów (np. lampy lub mikrofonu). Z lewej strony panelu LCD umieszczono przycisk uaktywniający menu podręczne (function) oraz minidżojstik służący do nawigacji po menu. Obraz na 2,7-calowym monitorze LCD oceniamy całkiem dobrze – jest wystarczająco czysty i ostry by wygodnie filmować. Konstruktorzy JVC w tym modelu zastosowali duży wyświetlacz wewnętrzny – dzięki czemu kadrowanie za jego pomocą nie męczy wzroku. Kamera nie została wyposażona ani we wbudowaną lampę błyskową, ani lampę wideo.