Jabra Elite Active 65t

Zalety:

  • wygodna konstrukcja
  • ochrona IP65
  • Bluetooth 5
  • komendy głosowe
  • jakość dźwięku
  • duża funkcjonalność

Wady:

  • bas mógłby być lepszy

Jabra Elite Active 65t to słuchawki bezprzewodowe dla osób aktywnych. Czy warto je nabyć?

Jabra Elite Active 65t to bezprzewodowe słuchawki sportowe, będące nową, bardziej zaawansowana wersją 65t. Mają dokanałową konstrukcję, która doskonale wpisuje się w każde ucho. Dla wygody użytkowników wraz ze słuchawkami otrzymują oni trzy pary silikonowych nakładek (w rozmiarach S, M, L). Po jednym doładowaniu bateria starcza na 5 godzin, a z kieszonkową stacją ładującą – nawet na 15 godzin. Te słuchawki sportowe mają ochronę skali IP56, co gwarantuje brak uszkodzeń spowodowanych potem, cieczami, kurzem czy pyłem. Na każdej ze słuchawek znajduje się nieco odstająca komora, w której znajdują dwa mikrofony MEMS. Prawa ma dodatkowo przycisk wielofunkcyjny, a lewa - dwa, którymi można regulować głośność. Hałasy zewnętrzne wyciszane są w ok. 80%.

Słuchawki Jabra zostały wyposażone w moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth 5, co pozwala na sparowanie z urządzeniami znajdującymi nawet kilkanaście metrów dalej. Za pomocą słuchawek można szybko połączyć się z usługami Alexa, Siri lub Asystent Google, co umożliwia szybkie uzyskanie niezbędnych informacji, np. do zaplanowania spotkań, znalezienia pobliskich wydarzeń lub do odczytania wiadomości. Nie ma problemu w odbieraniu połączeń przychodzących i prowadzeniu rozmów bez konieczności sięgania po telefon.

Jeśli chodzi o to, co najważniejsze, czyli dźwięk, zastosowane w słuchawkach Jabra Elite Active 65t przetworniki dynamiczne 6 x 5,1 mm dają dobre brzmienie w zakresie 20 Hz - 20 MHz. Scena jest nieco nierówna - wysokie i średnie tony są słyszalnie znacznie lepiej od basów, które są nieco w tle - ale rekompensuje to wyraźny podział na kanały, dzięki któremu każdy instrument jest wyeksponowany tak, że nie zlewa się innymi.

Podsumowując: Jabra Elite Active 65t to solidne słuchawki, cechujące dużą funkcjonalnością. Nie są perfekcyjne pod względem basów, ale jeśli Ci to nie przeszkadza, z pewnością nie będziesz żałować zakupu.