KOBO Aura H2O

KOBO Aura H2O jest w zbliżonej cenie co Kindle Voyage, ale dysponuje większym 6,8 calowym ekranem E-Ink, który pracuje w rozdzielczości 1430 x 1080 pikseli (265 dpi).

Większy ekran sprawił, że czytnik jest o około 1 – 2 cm szerszy i dłuższy (179 x 129 x 9,7 mm) od popularnych modeli z 6 calowym ekranem. Obudowa wykonana jest z grubego i mocnego plastiku. Ramki ekranu są szerokie i wystają na kilka milimetrów ponad powierzchnią wyświetlacza. Tył czytnika wyłożony jest antypoślizgowym materiałem. Podczas korzystania z KOBO Aura H2O zauważyliśmy jeden mankament, otóż na ramce ekranu widoczne są tłuste odciski palców.

Przycisk do uruchamiania zasilania znajduje się na górnej krawędzi obudowy (bliżej prawej strony). Gniazda kart pamięci (microSD) i USB zamontowane są na dolnej krawędzi i „ukryte” za specjalną zatyczką, która blokuje przedostawanie się do nich wody. KOBO Aura H2O to jeden z nielicznych czytników, który wytrzymuje zanurzenie do głębokości jednego metra przez 30 minut. Do czytnika dołączany jest kabel USB, nie ma pokrowca ani zewnętrznego zasilacza.

Zobacz również:

Ekran zamontowany w KOBO Aura H2O ma gęsto rozmieszczone „piksele”, ale czcionki nie są tak gładkie jak w Kindle Voyage. Są za to wyraźne i czytelne a cyfrowy atrament jest bardzo dobrej jakości (9/10 pkt). KOBO Aura H2O wolniej reaguje na dotyk niż Kindle Voyage co widać podczas korzystania z wirtualnej klawiatury. Tuż po pierwszym uruchomieniu i zalogowaniu do sieci Wi-Fi czytnik automatycznie sprawdza czy są dostępne aktualizacje i je instaluje.

KOBO Aura H2O nie ma dodatkowych przycisków. Wszystkie potrzebne opcje dostępne są z poziomu ekranu i można szybko z nich skorzystać. System nie jest spolszczony, ale wyświetla polskie znaki.

Interfejs programowy czytnika jest logicznie poukładany i jednocześnie przejrzysty. Na głównym ekranie jest pasek z wyszukiwarką, okienko sklepu z książkami, moduł wyświetlający nowe książki zapisane na czytniku i skróty do biblioteki, sklepu i dodatkowych aplikacji. Na górze ekranu jest „pasek” ze skrótami do ustawiania siły podświetlanie ekranu, pracy sieci Wi-Fi. W ustawieniach czytnika można regulować sposób wyświetlania stron i nawigacji pomiędzy nimi, jest też zakładka „Beta Features”, w której umieszczono między innymi szachy, Sudoku, przeglądarkę internetową. KOBO Aura H2O umożliwia sortowanie książek z uwzględnieniem tytułów, autorów, rozmiarów plików, czy formatów plików. Można też szybko wybrać nieprzeczytane lub przeczytane książki.

Czytniki Kindle Voyage i Kobo Aura H2O dostarczył sklep: www.kindle-24.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: