Kaspersky Safe Kids

W skrócie:

Wieloplatformowa aplikacja do kontroli rodzicielskiej firmy Kaspersky.

Zalety:

  • Kompleksowa kontrola aktywności online

Wady:

  • Ważne funkcje dostępne tylko w wersji Premium

Przydatna aplikacja do ochrony najmłodszych użytkowników sieci, dostępna dla systemów Windows, macOS i systemów mobilnych.

Kaspersky Safe Kids jest oferowany w dwóch wersjach: bezpłatnej i Premium. Funkcje programu w wydaniu bezpłatnym umożliwiają zarządzanie internetową aktywnością dziecka, czyli tym, jakie strony przegląda (lub jakich przeglądać nie może) i kontrolę zainstalowanych aplikacji.

Wersja Premium oferuje ponadto takie funkcje jak monitorowanie aktywności na portalach społecznościowych, śledzenie połączeń telefonicznych i SMS-ów na urządzeniach z Androidem, jak również wysyłanie alertów i powiadomień w czasie rzeczywistym na urządzenie mobilne administratora aplikacji, jeśli zostaną wykryte podejrzane czynności.

Przykładowo, aktywna jest funkcja monitorowania bieżącej lokalizacji dziecka (jeżeli program jest zainstalowany na urządzeniu mobilnym) pozwala zobaczyć lokalizację dziecka na mapie w czasie rzeczywistym, jak również zdefiniować bezpieczny obszar. Jeśli dziecko wyjdzie poza tę strefę, automatycznie zostanie wygenerowane powiadomienie od aplikacji.

Kaspersky Safe Kids

Dodatkiem do programu są porady eksperckie przygotowane przez psychologów, aby lepiej zrozumieć zachowanie dziecka online.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play.