Kaspersky Safe Kids

W skrócie:

Wieloplatformowa aplikacja do kontroli rodzicielskiej firmy Kaspersky.

Zalety:

  • Kompleksowa kontrola aktywności online

Wady:

  • Ważne funkcje dostępne tylko w wersji Premium

Przydatna aplikacja do ochrony najmłodszych użytkowników sieci, dostępna dla systemów Windows, macOS i systemów mobilnych.

Kaspersky Safe Kids jest oferowany w dwóch wersjach: bezpłatnej i Premium. Funkcje programu w wydaniu bezpłatnym umożliwiają zarządzanie internetową aktywnością dziecka, czyli tym, jakie strony przegląda (lub jakich przeglądać nie może) i kontrolę zainstalowanych aplikacji, blokowanie wyszukiwanych w serwisie YouTube treści nieodpowiednich dla dzieci, a także zarządzanie czasem korzystania z urządzeń.

Wersja Premium oferuje ponadto takie funkcje jak monitorowanie aktywności na portalach społecznościowych, śledzenie połączeń telefonicznych i SMS-ów na urządzeniach z Androidem, jak również wysyłanie alertów i powiadomień w czasie rzeczywistym na urządzenie mobilne administratora aplikacji, jeśli zostaną wykryte podejrzane czynności. Ponadto, widoczne są informacje o niskim stanie baterii w urządzeniu dziecka, by zapobiec utracie kontaktu.

Zarówno w wersji bezpłatnej, jak i Premium możliwa jest ochrona dowolnej liczby dzieci i ich urządzeń.

Jedna licencja na produkt Kaspersky Safe Kids obejmuje jedno konto rodzica, które daje możliwość chronienia dowolnej liczby urządzeń dzieci przez jeden rok.Funkcje zabezpieczające

Dzięki Kaspersky Safe Kids rodzic może blokować dostęp do niepożądanych stron internetowych oraz treści online. Aplikacja pozwala również blokować wyszukiwanie szkodliwych treści w serwisie YouTube, np. związanych z narkotykami i alkoholem, a także ograniczać dostęp do gier oraz nieodpowiednich aplikacji. Dostępna jest również funkcja monitorowania bieżącej lokalizacji dziecka (jeżeli program jest zainstalowany na urządzeniu mobilnym) pozwala zobaczyć lokalizację dziecka na mapie w czasie rzeczywistym, jak również zdefiniować bezpieczny obszar. Jeśli dziecko wyjdzie poza tę strefę, automatycznie zostanie wygenerowane powiadomienie od aplikacji.

Kaspersky Safe Kids

Dodatkiem do programu są porady eksperckie przygotowane przez psychologów, aby lepiej zrozumieć zachowanie dziecka online.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store.