Kiano Elegance 14.2

Kiano Elegance 14.2 to laptop ze średniej półki cenowej. Dla kogo jego zakup będzie opłacalny?

Zalety:

  • Jakość obrazu Full HD
  • Tylko 1,3 kg
  • Smukła obudowa

Wady:

  • Niewielka ilość miejsca na dane
  • Brak bloku numerycznego

Kiano Elegance 14.2 to laptop przeznaczony do zastosowań domowych, jak przeglądanie internetu, odtwarzanie multimediów czy używanie prostszych gier i aplikacji. Jest napędzany przez procesor Intel Celeron N3350, oferujący 2 rdzenie taktowane zegarem 1,1 GHz i przyspieszające do 2,4 GHz w trybie Turbo. Ma on do dyspozycji 4 GB pamięci RAM. Za generowanie grafiki odpowiada układ Intel HD Graphics 500, co pozwala na pokazywanie na wyświetlaczu 14,2" obrazu w jakości Full HD. Trzeba przyznać, że poza jakością specyfikacja nie robi wielkiego wrażenia. Kiano Elegance ma dysk SSD typu eMMC o pojemności 32 GB, co przy zainstalowanym systemie Windows 10 Pro nie pozostawia dużo miejsca na pliki użytkownika. Można poszerzyć dostępną przestrzeń za pomocą karty pamięci - maksymalny obsługiwany rozmiar to 128 GB.

Porty i złącza Kiano Elegance

Kiano Elegance 14.2 oferuje dwa porty w standardzie USB 3.0, co pozwala na szybki transfer danych pomiędzy laptopem a pamięciami zewnętrznymi, a także podłączanie urządzeń peryferyjnych, jak myszka, drukarka, pendrive, itp. Wyjście miniHDMI umożliwi podłączenie laptopa Kiano do większego monitora lub TV. Łączność bezprzewodowa uzyskiwana jest dzięki karcie WiFi IEEE 802.11a/b/g/n oraz modułowi Bluetooth 4.0. Całość zasila akumulator litowo-polimerowy o pojemności 8000 mAh, dzięki któremu można intensywnie korzystać z laptopa przez ok. 3 godziny, a przy mniej intensywnej pracy - nawet 5 h.

Podsumowując: Kiano Elegance 14.2 nie imponuje specyfikacją techniczną, jednak jest lekki (zaledwie 1,3 kg wagi) oraz smukły, dzięki czemu dobrze nadaje się do zabrania w krótszą podróż. Jednak należy pamiętać, że poza prostsze aplikacje biurowe nie wyjdziemy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: