Kiano Elegance 14.2

Zalety:

  • Jakość obrazu Full HD
  • Tylko 1,3 kg
  • Smukła obudowa

Wady:

  • Niewielka ilość miejsca na dane
  • Brak bloku numerycznego

Kiano Elegance 14.2 to laptop ze średniej półki cenowej. Dla kogo jego zakup będzie opłacalny?

Kiano Elegance 14.2 to laptop przeznaczony do zastosowań domowych, jak przeglądanie internetu, odtwarzanie multimediów czy używanie prostszych gier i aplikacji. Jest napędzany przez procesor Intel Celeron N3350, oferujący 2 rdzenie taktowane zegarem 1,1 GHz i przyspieszające do 2,4 GHz w trybie Turbo. Ma on do dyspozycji 4 GB pamięci RAM. Za generowanie grafiki odpowiada układ Intel HD Graphics 500, co pozwala na pokazywanie na wyświetlaczu 14,2" obrazu w jakości Full HD. Trzeba przyznać, że poza jakością specyfikacja nie robi wielkiego wrażenia. Kiano Elegance ma dysk SSD typu eMMC o pojemności 32 GB, co przy zainstalowanym systemie Windows 10 Pro nie pozostawia dużo miejsca na pliki użytkownika. Można poszerzyć dostępną przestrzeń za pomocą karty pamięci - maksymalny obsługiwany rozmiar to 128 GB.

Porty i złącza Kiano Elegance

Kiano Elegance 14.2 oferuje dwa porty w standardzie USB 3.0, co pozwala na szybki transfer danych pomiędzy laptopem a pamięciami zewnętrznymi, a także podłączanie urządzeń peryferyjnych, jak myszka, drukarka, pendrive, itp. Wyjście miniHDMI umożliwi podłączenie laptopa Kiano do większego monitora lub TV. Łączność bezprzewodowa uzyskiwana jest dzięki karcie WiFi IEEE 802.11a/b/g/n oraz modułowi Bluetooth 4.0. Całość zasila akumulator litowo-polimerowy o pojemności 8000 mAh, dzięki któremu można intensywnie korzystać z laptopa przez ok. 3 godziny, a przy mniej intensywnej pracy - nawet 5 h.

Podsumowując: Kiano Elegance 14.2 nie imponuje specyfikacją techniczną, jednak jest lekki (zaledwie 1,3 kg wagi) oraz smukły, dzięki czemu dobrze nadaje się do zabrania w krótszą podróż. Jednak należy pamiętać, że poza prostsze aplikacje biurowe nie wyjdziemy.