Kingston DataTraveler 100 (32 GB)

Najpojemniejszy model z serii DataTraveler 100, jest o kilkadziesiąt złotych tańszy od DataTraveler 150 o tej samej pojemności, dysponuje jednak inną obudową z wysuwaną wtyczką.

Najpojemniejszy model z serii DataTraveler 100, jest o kilkadziesiąt złotych tańszy od DataTraveler 150 o tej samej pojemności, dysponuje jednak inną obudową z wysuwaną wtyczką.

Pamięci o pojemności 16 GB i i większej niestety nie są tak wydajne jak najszybsze modele 8 GB. Wynika to głownie z konieczności zastosowania wolniejszych układów typu MLC (Multi Level Cell) które są tańsze w produkcji od znacznie szybszych układów SLC (single Level Cell (te wykorzystują najszybsze modele 8 GB). Kingston DataTraveler 100 (32 GB) to typowy przedstawiciel tańszej wersji pamięci, przeznaczonej dla mniej wymagających użytkowników. Jest wyraźnie wolniejsza od modelu DataTraveler 150 o tej samej pojemności i jednocześnie od niego o kilkadziesiąt złotych tańsza.

Już wyniki prędkości zapisu mierzone HDTachem pokazują że mamy do czynienia z odmiennymi konstrukcjami DataTraveler 150 uzyskuje prędkość zapisu na poziomie 23 MB/s. Podczas gdy prędkość zapisu w DataTraveler 100 nie przekracza nawet 10 MB/s, co od razu przekłada się na osiągi w testach rzeczywistych. Prędkość zapisu małych palików w DataTraveler 100 wynosi 1,3 MB/s podczas gdy DataTraveler 150 zapisuje je z prędkością ponad 3 MB/s. W pozostałych testach przewaga modelu z serii 150 jest równie znaczna i wynosi średnio 4-5 MB/s. Jeżeli jednak porównamy wydajność DataTraveler 100 o pojemności 32 GB do pozostałych przetestowanych przez nas modeli o pojemności 16 GB i większej to na ich tle prezentuje się przyzwoicie. Pamięć klasyfikuje się tuż za pierwszą dziesiątką najszybszych modeli. Wyprzedzając takie konstrukcje jak OCZ ATV i Corsair Survivor o pojemności 16 GB.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: