Kingston DataTraveler 120 (32 GB)

Prosta pamięć USB o pojemności 32 GB wyposażona jest w plastikową obudowę z chowaną wtyczką. Jej odbiorcą ma być mniej wymagający użytkownik co znalazło odzwierciedlenie w całkiem atrakcyjnej cenie.

Prosta pamięć USB o pojemności 32 GB wyposażona jest w plastikową obudowę z chowaną wtyczką. Jej odbiorcą ma być mniej wymagający użytkownik co znalazło odzwierciedlenie w całkiem atrakcyjnej cenie. Pod względem jakości wykonania i wydajności pamięciom serii DataTraveler 120 daleko do konstrukcji z serii HyperX, które są znacznie droższe. W DataTraveler 120 producent zrezygnował z dodatków i oprogramowania.

Wydajność

Model ten to pierwsza konstrukcja z serii DataTraveler 120, którą testowaliśmy. W benchmarkach wypada identycznie jak konstrukcja DataTraveler 100 o tej samej pojemności. Niestety nie są to osiągi, które klasyfikowałyby ten model wśród wybitnych. Najsłabiej wypada w teście zapisu 200-megabajtowego zbioru 500 plików (dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne) bo uzyskana w nim prędkość nie przekracza 1,5 MB/s. Dobre modele w tej samej próbie są dwukrotnie szybsze. Całkiem przyzwoitą prędkość testowana pamięć uskakuje podczas zapisu plików średniej i dużej wielkości. W porównaniu do modelu Kingstona HyperX o tej samej pojemności DataTraveler 120 pozostaje wyraźnie w tyle, jest jednak o około 200 zł tańsza.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: