Kingston DataTraveler Vault Privacy Edition (16 GB)

Z pozoru pamięć taka jak inne, kierowana jest jednak do osób często przenoszących ważne dane bo wyposażona jest w sprzętowe szyfrowanie do tego działa szybko. Niestety jest bardzo droga.

Pamięć dostępna jest w kilku pojemnościach: 2, 4, 8, 16 i 32GB, wszystkie wyposażono w sprzętowy klucz szyfrujący (AES). Po podłączeniu do komputera automatycznie uruchamiany jest program, który prosi nas o założenie hasła składającego się z 6-16 znaków (musi zawierać małe, duże litery i znaki specjalne). Oprogramowanie jest na tyle sprytne że jak powielimy hasło np. w nazwie użytkownika to poprosi nas o zmianę nazwy na mniej podobną do hasła. Pamięć wyposażona jest w zaawansowany algorytm szyfrujący AES z 256 bitowy kluczem i gdy zapomnimy hasła, to program automatycznie przeformatuje pamięć.

W praktyce Kingston DataTraveler Vault Privacy Edition o pojemności 16 GB okazuje się dobrym nośnikiem do przenoszenia różnych dokumentów. Według producenta zapisuje dane z prędkością 10 MB/s, nieco wyższe osiągi uzyskaliśmy testując pamięć HDTachem (32,5 MB/s odczyt, 13,9 MB/s- zapis), co istotne bardzo dobrze wypadła w rzeczywistych testach zapisu trzech zbiorów plików o różnej wielkości. Niezależnie od tego z jakimi plikami pamięć pracuje to i tak jest szybsza o 2-5 MB/s od średnich wyników. Najwyższą różnicę zanotowaliśmy w teście zapisu dużych plików (DivX) gdzie uzyskała wynik 12,3 MB/s podczas gdy średnia nie przekracza 6 MB/s.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: