Kingston HyperX Savage

Kingston HyperX Savage kosztuje ok 390 zł, nieco wyższa cena ma jednak uzasadnienie w wydajności i jakości wykonana nośnika.

HyperX Savage w niczym nie przypomina pozostałych dysków SSD, oferując drapieżną czerwono-czarną stylistykę. Dysk jest przy tym starannie wykonany i ma solidną aluminiową obudowę.

Wykorzystuje czterokanałowy kontroler Phison PS3110-S10 i 19 nm synchroniczne moduły NAND MLC. Taki tandem wg producenta zapewnia świetne osiągi zarówno podczas odczytywania danych (520 MB/s) jak i ich zapisywania (510 MB/s). Dysk Kingstona ma też dobry współczynnik MTBF (średni czas bezawaryjnej pracy), który wynosi 1 mln godzin. Objęty jest 36 miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Wyniki testu CrystalDiskMark były lepsze od podawanych przez producenta (odczyt – 562 MB/s, zapis 542 MB/s). Co najważniejsze, Kingston Savage świetnie poradził sobie też z zapisywaniem i odczytywaniem plików. Uzyskał bardzo dobre rezultaty podczas pracy z plikami MP3, zdjęciami a 30 GB plik ISO zapisywał z szybkością 525 MB/s, bijąc na głowę większość z dysków SSD w cenie do 400 zł.

Kingston poleca HyperX Savage zwolennikom gier i choć jest to czysto marketingowy chwyt, to trzeba przyznać, że ten dysk idealnie będzie pasował do komputera dla mieniaka gier.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: