Kingston SDHC Class4 32GB SD4/32GB

Zalety:

  • Duża pojemność
  • Dożywotnia gwarancja

Wady:

  • Umiarkowana wydajność

Mogłoby się wydawać, że karty tego samego producenta i tej samej klasy różniące się tylko pojemnością, powinny prezentować porównywalną wydajność. Wychodzi na to, że prawidłowość ta nie istnieje. W wynikach testów można zaobserwować co najmniej kilka przypadków, kiedy wydajność karty z tej samej „rodziny” (czyli w przypadku SDHC przypisane do danej klasy) jest odwrotnie proporcjonalna do ich pojemności. Tak też jest w przypadku modelu Kingstona.

Mogłoby się wydawać, że karty tego samego producenta i tej samej klasy różniące się tylko pojemnością, powinny prezentować porównywalną wydajność. Wychodzi na to, że prawidłowość ta nie istnieje. W wynikach testów można zaobserwować co najmniej kilka przypadków, kiedy wydajność karty z tej samej „rodziny” (czyli w przypadku SDHC przypisane do danej klasy) jest odwrotnie proporcjonalna do ich pojemności. Tak też jest w przypadku modelu Kingstona. Karta SDHC Class4 32GB SD4/32GB jest wyraźnie wolniejsza od SDHC Class4 8GB SD4/8GB w większości testów.

Z jednym wyjątkiem (test zapisu zdjęć RAW w aparacie Canon EOS 1Ds Mark III) wszystkie wyniki, jakie osiągnął 32-megabajtowy nośnik Kingstona nie osiągają pułapu średniej z całego rankingu. Karta też nie należy do najtańszych – cena jednego gigabajta (15,6 zł) o przeszło 4 złote przekracza cenę średnią. Biorąc pod uwagę umiarkowane wyniki wydajności i fakt, że 1GB pojemności można nabyć już za 5,6 zł (czyli prawie 3 razy taniej!) karta nie wydaje się być opłacalnym zakupem.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier