Kodak EasyShare S730

Zalety:

  • Własne zasilanie
  • Zintegrowana podstawka
  • Funkcjonalny interfejs

Wady:

  • Brak pilota

Kodak EasyShare S730 wykorzystuje 7 calową matrycę pracującą w nominalnej rozdzielczości 800x460 pikseli (15:9). Wyposażono ją w polski interfejs, posiada również autonomiczne zasilanie w postaci wbudowanego akumulatora. Sterujemy nią za pomocą dotykowych (podświetlanych na pomarańczowo) przycisków.

Ramka pozbawiona jest pilota ale można to przeboleć, bo posiada bardzo intuicyjne sterowanie. Wyposażono ją w polski interfejs i autonomiczne zasilanie w postaci wbudowanego akumulatora. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ umożliwia prezentację np. zdjęć po odłączeniu zasilania. W przeciwieństwie do większości konstrukcji posiada zintegrowaną z obudową podstawkę i może pracować zarówno w pionie jak i poziomie. Zastosowany czujnik w zależności od pozycji ramki obraca wyświetlane zdjęcia. Ramkę możemy też powiesić na ścianie.

Kodak EasyShare S730 umożliwia przeglądanie zdjęć zapisanych w formacie JPEG, oglądanie filmów (MOV, AVI, MPEG) oraz odtwarzanie muzyki nagranej w formacie MP3 (wyposażona jest w dwa głośniki). Wyświetla również kalendarz oraz zegarek. Wyposażona jest w 1 GB pamięci wbudowanej z opcją zapisu plików bezpośrednio z komputera (gniazdo USB). Zdjęcia możemy oglądać bezpośrednio z kart pamięci (Secure Digital (SD), Multimedia Card (MMC), MEMORY STICK, XD-Picture Card (xD). Poprawnie rozpoznaje też pamięci USB oraz zewnętrznych dysków.

Warto zapoznać się bliżej z interfejsem urządzenia, ponieważ daje on wiele możliwości, m.in. pozwala na dostosowanie sposobu wyświetlania zdjęć, wybór efektów przejścia i ustawienia wielu innych opcji dotyczących sposobu prezentacji zdjęć. Przydatną opcją jest możliwość ustawienia wyłączania i włączania ramki o określonych godzinach, co pozwoli zaoszczędzić nieco prądu (potrafi pobierać powyżej 10 W). Ramkę wyposażono również w system poprawy jakości obrazu (Kodak Perfect Touch).

Jakość generowanego obrazu oceniamy na 6/10 pkt. Rozdzielczość jest dobrze dobrana do przekątnej ekranu, dzięki czemu zdjęcia ładnie się prezentują, niestety wierność odwzorowania barw jest przeciętna (współczynnik DeltaE wyniósł 16 pkt – podczas gdy najlepsze modele rejestrują odchylenie na poziomie 4-10 pkt – im mniejsza wartość tym mniejsze odchylenie od wzorcowej próbki). Mocną stroną ekranu jest równomierność podświetlenia (94 %), jednak kolory są nieco za zimne (temperatura barwowa - 7344 K; czerwony 80%, zielony 106 %, niebieski 102 %). Słabą stroną ekranu są kąty widzenia w pionie, bo w poziomie ramka oferuje dosyć szerokie kąty widzenia. Na uznanie zasługuje natomiast wysoki kontrast ekranu, który wg producenta wynosi 500:1 a w naszych testach był niewiele mniejszy (454:1).


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier