Komputronik Infinity Cybersport Silver Signature [K004]

To pierwsza na naszym rynku seria komputerów stworzona w porozumieniu z graczami polskiej ligi Heyah Logitech Cybersport (HLC). W cenie 3 000 zł otrzymujemy konfiguracje o sporej mocy, zarówno do gier gracza jak i zastosowań domowych.

Komputery z serii Infinity Cybersport Signature brały udział w zawodach rozegranych w ramach finału ligi Cybersport. To seria komputerów stworzona w porozumieniu z graczami polskiej ligi Heyah Logitech Cybersport (HLC), którzy wybrali podzespoły i przeprowadzili testy sprzętu, dokonując poprawek w ustawieniach i konfiguracji. Ciekawostką w tych komputerach są lakierowane obudowy, które podkreślają charakter całej linii.

W Infinity Cybersport Silver Signature [K004] wykorzystano obudowę Cooler Mastera Centurion RC-590, która wyposażona jest w pięć dużych wentylatorów wspomagających schładzanie podzespołów komputera. Dołączany jest również zestaw przewodowej klawiatury Logitech Media Keyboard 600 i myszy MX518, która przyda się w grach. Całość zbudowana jest z dobrej jakości podzespołów, niestety nie jest to cichy komputer. Trzeba to wziąć pod uwagę, gdy będziemy wykorzystywali pecet nie tylko do gier, ale również pracy.

Wnętrze

Zastosowana obudowa o wysokości 45 cm z zasilaczem montowanym u dołu zapewnia odpowiednio dużo wolnej przestrzeni abyśmy mieli wygodny dostęp do procesora, pamięci, twardych dysków, karty graficznej. Wyposażona jest w dziewięć wnęk 5,25 cala, które współdzielone są z rusztowaniem na twarde dyski. Karty rozszerzeń, napędy optyczne jak i twarde dyski możemy montować bez użycia śrubokrętu. Słowa uznania nalezą się producentowi za umiejętne poprowadzenie kabli, których praktycznie nie widać. Do dyspozycji mamy dwie dodatkowe wnęki na twarde dyski oraz dwa wolne gniazda SATA na płycie głównej. Komputer wyposażony jest w dwa moduły 2 GB, które jak na obecne wymagania stawiane przez gry w zupełności wystarczą (do dyspozycji mamy jeszcze dwa dodatkowe sloty).

Wydajność

Komputronik Infinity Cybersport Silver Signature [K004] zbudowany jest na bazie płyty głównej ASUSA wyposażonej w chipset NVIDII nForce 750 SLI oraz karcie graficznej z układem GeForce 9800 GTX+. To alternatywa dla konfiguracji wykorzystujących konkurencyjny układ graficzny ATI Radeon HD 4850 i HD 4870. Zastosowany procesor Intela Core 2 Duo E8400 to jednostka o bardzo dobrym współczynniku wydajności do ceny. Uzyskała spore uznanie bardziej zaawansowanych użytkowników, bo pozwala na spore podkręcenie bez konieczności używania drogich układów chłodzących.

Komputer w zmaganiach z najnowszymi grami wychodzi obronną ręką, nawet w wysokich rozdzielczościach przy maksymalnych detalach (DirectX 10) pozwala na płynna grę w takie tytuły jak FarCry 2 (1920x1200 - 27 kl./s), S.T.A.L.K.E.R Clear Sky (1680x1050 – 26 kl./s). W bardziej wymagających jak Crysis odpowiedni komfort pracy wymaga redukcji rozdzielczości do 1280x1024 pikseli (26 kl./s), ale nie ma się czemu dziwić bo płynność w rozdzielczości 1680x1050 pikseli uzyskują w tej grze komputery w cenie powyżej 5000 zł z tandemem kart graficznych lub dwuprocesorowymi kartami graficznymi.

Z pewnością jest to mocna konfiguracja, która wygrywa z jednostkami zbudowanymi na tym samym procesorze i karcie graficznej ATI Radeon HD 4850 (ICom Tryton 848 eX) jednak przegrywa z konfiguracjami zbudowanymi na bazie układu ATI Radeon HD 4870, które okazują się wydajniejsze w wyższych rozdzielczościach.

Komfort pracy

Sercem komputera jest dobrej jakości zasilacz Be-quiet Straight Power E5-550W o maksymalnej mocy 550 W. To dobra inwestycja w stabilność pracy komputera bo zasilacz wykonany jest z dobrej jakości komponentów (otrzymał certyfikat NVIDIA SLI, gwarantujący pełne wsparcie dla dwóch kart graficznych NVIDIA pracujących w trybie SLI) i pracuje cicho. To jeden z najcichszych podzespołów w tym komputerze. Obudowa wyposażona jest w aż pięć 12 cm wentylatorów w tym po parze montowanej w panelu bocznym i górnym. Całość tworzy jedną z bardziej przewiewnych konstrukcji, zapewniając optymalne schładzanie podzespołów komputera. Niestety przy dłuższym obciążeniu Crysisem głośność komputera wyraźnie rośnie (40 dB) co ewidentnie słychać. Przy minimalnym obciążeniu głośność wynosi 33 dB, co w nocy może przeszkadzać, natomiast w ciągu dnia słychać jak komputer pracuje, ale nie powinno to większości z nas przeszkadzać.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: