Konica Minolta 1600f

Zalety:

  • Dobra jakość druku tekstu
  • Skaner z ADF
  • Skaner z ADF
  • Praca bez komputera

Wady:

  • Przeciętna jakość trudniejszych wydruków
  • Wolny druk

Bez wątpienia Konica Monolta 1600f została specjalnie zaprojektowana do sprawnego wykonywania jedynie jak najprostszych czynności. Jakiekolwiek skomplikowanie zadania dla modułu druku czy skanowania powodowało duże zwolnienia tempa pracy.

Bez wątpienia Konica Monolta 1600f została specjalnie zaprojektowana do sprawnego wykonywania jedynie jak najprostszych czynności. Jakiekolwiek skomplikowanie zadania dla modułu druku czy skanowania powodowało duże zwolnienia tempa pracy. Dokumenty z zawartością tekstu wymieszanego z grafiką drukowały się kilkukrotnie dłużej od samego tekstu. To samo dotyczy skanowania. Podwojenie rozdzielczości do 600 dpi spowodowało pięciokrotne przedłużenie czasu skanowania. Do wspomnianej cechy dostroiły się sterowniki, wyposażone w minimalną liczbę opcji i kompletnie anonimowe.

O wiele lepsze wrażenie pozostawiła jakość wydruków. Tekst był w zasadzie bezbłędny, pokrycie większych powierzchni czernią prawie jednolite. Prosta grafika nie była już tak dobra, ale mieściła się w granicach średniej. Podobnie jak ocena za cieniowanie jeśli tylko jego źródłem był kolor czarny. O transformacji barw na szarości jak też o wydrukach z dużą liczbą szczegółów można powiedzieć tylko jedno. Do takich zadań należy wybrać inne urządzenie.

Skaner w technologii CIS ma dynamikę wystarczającą do zeskanowania mniej kontrastowych zdjęć. Niestety jest przy tym przesterowany, w konsekwencji obrazy mają wiele szumu. Skanowanie i rozpoznawanie tekstu przebiegało dobrze tylko na niezaplamionych fragmentach oryginału. Do pracy wielostronicowymi dokumentami przyda się automatyczny podajnik kartek.

Poza portem USB2.0 urządzenie jest wyposażone w gniazdko sieci Ethernet oraz drugim gniazdem USB przeznaczonym dla pamięci flash. Procesorem rastrującym można sterować za pomocą języków PCL 6 i dialektowi Postscriptu 3. Kombajn ma także szybki faks z pamięcią na 500 stron i książką telefoniczną na 250 numerów.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier